fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Ambasador Mosbacher do Putina: Polska była ofiarą

Ambasada USA/mat. pras.
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher na Twitterze zwróciła się do prezydenta Rosji. To reakcja na ostatnie wypowiedzi Władimira Putina.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni prezydent Rosji Władimir Putin kilkakrotnie wypowiadał się o roli Polski w przeddzień wybuchu II wojny światowej.

Zdaniem rosyjskiego przywódcy Polska wzięła udział w rozbiorze Czechosłowacji poprzez zajęcie Zaolzia w 1938 roku, kolaborowała z nazistami, a polski ambasador w III Rzeszy Józef Lipski był według Putina "bydlakiem i antysemicką świnią".

Czytaj także: 

Błaszczak: Oczekiwalibyśmy wsparcia od opozycji

Macierewicz: Tusk milczał. Prowadził tajne rozmowy z Putinem

Wczoraj oświadczenie w tej sprawie wydał premier Mateusz Morawiecki. "Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje międzynarodową presję związaną ze swoimi działaniami" - napisał.

Dziś głos w tej sprawie zabrała ambasador USA w Polsce. "Drogi prezydencie Putinie. Hitler i Stalin zmówili się, by rozpocząć II wojnę światową. To jest fakt. Polska była ofiarą tego strasznego konfliktu" - napisała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA