fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Ambasador Magierowski promuje Polskę. Jego film robi furorę

YouTube (kadr z filmu)
Ambasada RP w Izraelu z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości opublikowała na swoim twitterowym koncie film, na którym w oryginalny sposób promuje nasz kraj.

W klipie opublikowanym na Twitterze wystąpił ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski. Wideo, które dostępne jest w języku angielskim, w mediach społecznościowych udostępniła polska ambasada w Tel Awiwie. Magierowski z humorem opowiada w nim o polskich wynalazkach. Pokazuje między innymi spinacz i wycieraczki.

 

"Ambasada RP w Izraelu przedstawia: jakie gadżety wymyśliliśmy, w czym jesteśmy światową potęgą i co łączy Jana Tomaszewskiego z Fryderykiem Chopinem i Dawidem Ben-Gurionem" - czytamy w opisie filmu. 

Marek Magierowski na wideo pokazuje także Kamila Stocha. - To są skoki narciarskie. Nie wynaleźliśmy ich, ale jest to jeden z obszarów, w którym polska jest prawdziwie globalnym supermocarstwem - mówi Magierowski i pokazuje wideo, na którym widać skoczka. - Teraz zapraszam do wygooglowania Kamila Stocha. S-T-O-C-H - dodaje. - I ostatnie, ale nie mniej ważne. Znaleźliśmy formułę, aby pozbyć się paskudnego reżimu - mówi na koniec Magierowski pokazując tablet z napisem „Solidarność”. 

„Oscara z tego nie wykręcimy, ale było dużo zabawy i śmiechu na planie:-) Postanowiliśmy pokazać naszą historię od nieco innej strony. Wszystkiego najlepszego, Polsko!" – brzmi podpis ambasadora pod filmem opublikowanym na Twitterze. 

Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem internautów. "Marek Magierowski. Klasa, erudycja, intelekt, przedwojenny szyk. Naszych spindoktorów zostawia w tyle o całe lata świetlne. Nie wiem, dlaczego nie jest Ministrem Spraw Zagranicznych?" – napisał jeden z użytkowników Twittera.

 

Źródło: Twitter, YouTube
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA