fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Ławrow: Będzie reakcja na wydalenie dyplomatów. "Chamstwo"

AFP
Moskwa nie będzie tolerować "chamstwa" krajów zachodnich i zdecydowanie zareaguje na poniedziałkowe wydalenie swoich dyplomatów - zapowiedział Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych.

- Zapewniam, że odpowiemy - stwierdził Ławrow w odpowiedzi na pytanie agencji TASS.

- Powodem jest to, że nikt nie chciałby tolerowania takiego chamstwa. Nie zrobimy tego - dodał.

Jego zdaniem decyzja części państw zachodnich o wydaleniu rosyjskich dyplomatów jest "wyrazem kolosalnego szantażu i presji ze strony Stanów Zjednoczonych".

- Kiedy jeden lub dwóch dyplomatów jest proszonych o opuszczenie tego czy innego kraju, z przeprosinami szeptanymi nam do ucha, wiemy z całą pewnością, że jest to wynik kolosalnej presji i kolosalnego szantażu, które to narzędzia są głównymi instrumentami Waszyngtony na arenie międzynarodowej - mówił Ławrow.

W poniedziałek kilkanaście państw członkowskich Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone, Kanada i Australia zapowiedziały wydalenie rosyjskich dyplomatów w odpowiedzi na zatrucie byłego agenta Siergieja Skripala w Sailsbury. Wielka Brytania obwinia za atak Rosję.

USA zdecydowały się wydalić 60 dyplomatów, w tym 48 pracowników ambasady i 12 członków stałej misji Rosji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ponadto władze USA zdecydowały o zamknięciu rosyjskiego konsulatu w Seattle.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz ogłosił w poniedziałek, że z Polski wydalonych zostanie czterech rosyjskich dyplomatów.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA