fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dla pracodawcy: jak stworzyć PPK

PKO TFI poprowadzi PPK w Biedronce

Fotorzepa/Sławomir Mielnik
Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, wybrał partnera, który wesprze tę firmę w procesie wdrożenia i zajmie się obsługą pracowniczych planów kapitałowych. - Jeronimo Martins podpisało umowę w tej sprawie z PKO TFI – poinformowała właściciel sieci Biedronka.

- Dokonaliśmy jednej z najważniejszych decyzji z punktu widzenia przyszłości ponad 65 tysięcy naszych pracowników. Proces wyboru partnera był wielostopniowy, uwzględniający szeroki zakres kryteriów oceny. Na każdym etapie prowadziliśmy również konsultacje z partnerami społecznymi, reprezentowanymi przez organizacje związkowe i Forum Pracownicze działające w naszej firmie. Decyzja o wyborze PKO TFI, została również wsparta przez porozumienie podpisane ze wszystkimi organizacjami związkowymi – wyjaśnił Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu w Jeronimo Martins Polska.

Nad wyborem instytucji finansowej, która będzie zarządzała PPK w sieci Biedronka pracował specjalny zespół, składający się z przedstawicieli i ekspertów wielu działów Jeronimo Martins Polska, m.in. personalnego, prawnego oraz finansowego, a także profesjonalnego doradcy zewnętrznego, firmy AON. Firma tłumaczy, że opieka nad funduszami gromadzonymi przez ponad 65 tysięcy pracowników Biedronki to poważne wyzwanie. Dlatego w trakcie analiz jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę była efektywność instytucji finansowych w zarządzaniu aktywami, czyli historyczne wyniki działalności inwestycyjnej, stabilność instytucji, ich reputacja, jak również zdolność do obsługi firm o tak dużej skali działalności jak Biedronka. Dodatkowo analizowano dotychczasowe doświadczenie instytucji finansowych w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi lub emerytalnymi.

- Wybór naszej instytucji do prowadzenia PPK przez największego prywatnego pracodawcę w Polsce jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem. Cieszymy się, że nasze doświadczenie we wdrażaniu PPE jak i już szeregu PPK, procentuje – skomentował Łukasz Kwiecień, wiceprezes zarządu w PKO TFI.

Zadaniem PKO TFI będzie pełna obsługa pracowników. Będzie ich informował m.in. o zasadach działania PPK. Obsłuży też tych, którzy zechcą oszczędzać w tym programie. PKO TFI zapowiada, że w najbliższym czasie każdy pracownik Jeronimo Martins Polska otrzyma kompleksowe materiały informacyjne zawierające informacje dotyczące uczestnictwa w programie PPK, prowadzonym przez PKO TFI. Pierwsze wpłaty na poczet PPK zostaną pobrane z pensji pracowników przy okazji wypłat za miesiąc listopad.

Pracownicze plany kapitałowe ruszyły w połowie roku. Na początek objęły nieco ponad 4000 największych firm, które zatrudniają co najmniej 250 osób. Firmy te mają czas do 25 października na wybór instytucji finansowej, która będzie zarządzać tworzonym u nich PPK. Z danych Polskiego Funduszu Rozwoju, który odpowiada za wdrożenie tego programu wynika, że do tej pory 2300 firm zawarło z instytucjami finansowymi umowy na prowadzenie u nich pracowniczego planu kapitałowego.

W kolejnych etapach do programu przystępować będą coraz to mniejsze firmy. Od początku przyszłego roku te, które zatrudniają od 50-249 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA