fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Sekretarz handlu USA przemawiał w Berlinie za wolno i za długo

Transmitowane przez video przemówienie amerykańskiego sekretarza handlu zostało w połowie przerwane na partyjnej imprezie z udziałem kanclerzy Angeli Merkel, co pokazuje jak wyczerpuje się niemiecka cierpliwość na ataki na nadwyżkę handlową ich kraju.
Uczestnicy berlińskiej konferencji biznesowej Unii Chrześcijańsko Demokratycznej śmiechem i oklaskami przyjęli wyłączenie przez organizatorów wystąpienia Wilbura Rossa po prawie 20 minutach za przekroczenie przyznanego mu limitu czasu.
- To był sekretarz handlu Stanów Zjednoczonych, który obiecywał 10-cio minutowe wystąpienie – powiedział zebranym Werner M. Bahlsen, szef Rady Ekonomicznej CDU.
– Jak widzieliście, mówił trochę za wolno i trochę za długo. Teraz przed nami wystąpienie pani kanclerz. Angela Merkel zakończyła konferencję. Ross ponowił w swoim wystąpieniu podnoszone już przed Donalda Trumpa zarzuty wobec nadwyżki handlowej Niemiec. A także oskarżenia, że zasady przyjęte przez Światową Organizacje Handlu faworyzują eksporterów kosztem importerów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA