fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Niemcy. Pielęgniarka podała sól fizjologiczną zamiast szczepionki

stock.adobe.com
Pracownica niemieckiego centrum szczepień przyznała się do podania sześciu osobom zastrzyków z soli fizjologicznej, zamiast szczepionki przeciw Covid-19 firmy Pfizer.

Sól fizjologiczna to nieszkodliwa substancja i nie ma zagrożenia dla zdrowia osób, którym została wstrzyknięta - powiedział w niedzielę Matthias Pulz, odpowiadający za zdrowie w rządzie Dolnej Saksonii.

Pielęgniarka z powiatu Friesland chciała sprawę zatuszować. Sven Ambrosy z władz powiatu powiedział, że sprawa jest „głęboko szokująca”. W związku z incydentem wprowadzono zasadę „czworga oczu” przy przygotowaniu szczepionek. - Nikt już nie zostanie sam ze szczepionką, więc takie tuszowanie nie będzie już możliwe - powiedział.

Oskarżona to dyplomowana pielęgniarka w wieku około 40 lat. O tym, że ma być zwolniona, poinformował Niemiecki Czerwony Krzyż. Policja we współpracy z miejscową prokuraturą prowadzą dochodzenie, mające sprawdzić m.in., czy nie był to pojedynczy incydent.

Władze zapewniają, że osoby, którym wstrzyknięto sól fizjologiczną, zostaną szybko zaszczepione preparatem Pfizer/BioNtech.

Źródło: rp.pl/ DPA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA