fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Węgrzy planują do końca maja zaszczepić wszystkich

AFP
Węgry spodziewają się, że do końca kwietnia ponad 4 z 10 mln mieszkańców kraju zostanie zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Władze zapowiedziały, że za pięć lub sześć dni, gdy liczba zaszczepionych przekroczy 3 mln, będzie można złagodzić obowiązujące obostrzenia.

Szef sztabu premiera Viktora Orbana powiedział w czwartek, że 2,6 mln osób otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Na Węgrzech rozpoczęto w środę stopniowe otwieranie sklepów i punktów usługowych, choć Izba Lekarska oceniła, że decyzja ta została podjęta przedwcześnie, ponieważ kraj daleki jest od pokonania trzeciej fali zakażeń.

Węgry zaszczepiły największą liczbę obywateli w przeliczeniu na mieszkańców w Unii Europejskiej i sprowadziły najwięcej dawek szczepionek. Jednocześnie w kraju kraj odnotowuje najwyższą na świecie średnią liczbę zgonów w przeliczeniu na mieszkańców.

- Mamy nadzieję, że do końca maja, kiedy zaszczepimy wszystkich, będziemy mieli ten straszny okres za sobą - powiedział szef sztabu Orbana, Gergely Gulyas.

Zapowiedział również, że Węgry będą kontynuować wprowadzanie szczepionki AstraZeneca, ponieważ uważają ją za bezpieczną.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA