fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Korea Płd.: Bez masek w 2021 r.? "Mało prawdopodobne"

Seul
AFP
Jeong Eun-kyeong, dyrektor Koreańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (KCDC) ostrzegł, że rozpoczynający się w kraju program szczepień na COVID-19 "nie zakończy szybko pandemii koronawirusa".

Zdaniem dyrektora KCDC zajmie "stosunkowo dużo czasu" zanim szczepienia doprowadzą do sytuacji, gdy wirus znajdzie się pod kontrolą.

Korea Południowa zamierza wyszczepić 70 proc. mieszkańców do listopada.

Mimo to - jak stwierdził prof. Choi Won Suk, specjalizujący się w chorobach zakaźnych - bezpieczny powrót do "normalności bez masek" jest bardzo mało prawdopodobny w 2021 roku, biorąc pod uwagę różne czynniki takie jak np. coraz większa transmisja wariantów koronawirusa.

- Obawiamy się, że ludzie mogą utracić czujność wraz z rozpoczęciem programu szczepień, wywołując kolejną, dużą falę zakażeń koronawirusem - stwierdził dyrektor KCDC.

Masowe szczepienia na COVID-19 w Korei Południowej mają rozpocząć się w piątek. Szczepionkę AstraZeneca w pierwszej kolejności otrzymają pracownicy i pensjonariusze domów opieki.

W sobotę rozpoczną się natomiast szczepienia lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia, którzy będą szczepieni szczepionką Pfizer/BioNTech.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA