fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Testy szczepionki wciąż wstrzymane w USA. Nie wiadomo dlaczego

AFP
Prowadzone w USA testy kliniczne potencjalnej szczepionki na COVID-19, przygotowanej przez firmę farmaceutyczną AstraZeneca, wciąż są wstrzymane po tym jak u jednego z ich uczestników wykryto pojawienie się poważnej choroby. Federalna Agencja Żywności i Leków (FDA) nie informuje jednak, dlaczego testów nie wznowiono.

Stojący na czele FDA dr Stephen Hahn był pytany dlaczego testy szczepionki, którą zakupić chce m.in. Unia Europejska, nadal są wstrzymane w USA, nawet mimo wznowienia ich w Europie. Hahn odparł, że nie może udzielić odpowiedzi.

- Nie mogę mówić o poufnych informacjach handlowych - uciął temat w czasie spotkania z udziałem firm farmaceutycznych i biotechnologicznych organizowanego przez "Financial Times".

Hahn dodał, że FDA "traktuje sprawę bezpieczeństwa bardzo poważnie, aby chronić Amerykanów".

- Przyjrzymy się wszystkim danym i podejmiemy decyzję, kiedy będziemy mieć dostępne wszystkie dane dotyczące tego czy szczepionka jest bezpieczna i efektywna - podkreślił.

Hahn zastrzegł, że nie może mówić o "specyficznych kwestiach", które mogą się wiązać z testami szczepionki przygotowanej przez AstraZeneca.

- To, co mogę powiedzieć, to to, że FDA wykonuje pracę z poszanowaniem wszystkich kwestii związanych z bezpieczeństwem i skutecznością produktów medycznych - dodał.

Rzecznik AstraZeneca poinformował wcześniej CNN, że w Wielkiej Brytanii, Brazylii i RPA testy szczepionki AstraZeneca zostały wznowione.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA