fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

#RZECZoBIZNESIE: Joanna Ossowska-Rodziewicz: Chcemy mówić do swojego domu

tv.rp.pl
Ułatwienie codziennego funkcjonowania to jest smart home – mówi Joanna Ossowska-Rodziewicz, dyrektor ds. operacyjnych, firma Fibaro.

Gość programu odwiedziła w tym roku Las Vegas w związku z targami technologicznymi.

- Tegoroczny CES był wyjątkowy. Pojawiały się tam 4 główne trendy wśród 4000 wystawców – mówiła. -Wirtualna rzeczywistość wykorzystywana nie tylko do gier, ale również symulatorów. Drugi element to autonomiczne samochody. Również roboty wszelkiego rodzaju i wirtualni asystenci – wyliczyła.

Ossowska-Rodziewicz zaznaczyła, że jednak nie było niczego rewolucyjnego na targach. - To były technologie, które już znamy – przyznała.

Najbliższe gościowy programu są technologie smart home.

- Jest to funkcjonowanie różnego rodzaju urządzeń w jednym ekosystemie – tłumaczyła. - Urządzenia smart home zapewniają oszczędności zarówno w zakresie energii elektrycznej jak i cieplnej. Ułatwienie codziennego funkcjonowania to jest smart home. Żyjemy w domu, który jest troszkę autonomiczny, który się dopasowuje do naszych przyzwyczajeń – dodała.

Ossowska-Rodziewicz zaznaczyła, że prawie każda inwestycja deweloperska już jest wyposażona w urządzenia typu smart.

- Najbardziej popularne jest sterowanie roletami, bramami garażowymi, oświetleniem czy ogrzewaniem – mówiła.

Zaznaczyła, że dużą ewolucję zrobiły interfejsy. - Przechodzimy z interfejsów mobilnych na głosowe. Każdy użytkownik chce mówić do swojego domu. Głos to główny nowy trend – mówiła Ossowska-Rodziewicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA