fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Środa Śląska: Polskie Domy Drewniane wybudują kilkaset mieszkań

Adobe Stock
Spółka podpisała umowę na zakup gruntu o łącznej powierzchni 157 tys. mkw.

Powstanie tam osiedle składające się z ok. 27 czterokondygnacyjnych budynków z ok. 800 lokalami mieszkalnymi (ok. 40 tys. PU).

- Środa Śląska to nieprzypadkowy wybór na pierwsze w Polsce wielorodzinne osiedle mieszkaniowe budowane w technologii drewnianej. Duża skala i całościowe podejście do inwestycji pozwolą na stworzenie przemyślanej zabudowy z ekologicznymi i energooszczędnymi rozwiązaniami – mówi Tomasz Szlązak, prezes Polskich Domów Drewnianych. Wielkość mieszkań zostanie ustalona po wcześniejszej analizie potrzeb lokalnej społeczności.

Budynki mieszkalne i punkty usługowe zostaną zaprojektowane i wykonane w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego. - Ta dynamicznie rozwijająca się na świecie technologia, gwarantuje nie tylko skrócenie czasu realizacji inwestycji, ale też ograniczenie śladu węglowego, bezpieczeństwo i trwałość. 80 proc. prac związanych z powstawaniem budynku jest wykonywanych w kontrolowanych warunkach w wyspecjalizowanych fabrykach – mówią przedstawiciele Polskich Domów Drewnianych. - Dzięki temu jakość oraz koszty są na bieżąco monitorowane. To pozwala technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego konkurować z innymi, powszechnie wykorzystywanymi technologiami. Zwłaszcza, że naturalne właściwości drewna pozwalają obniżyć koszty eksploatacyjne, w tym koszty ogrzewania. Oszczędności to ok. 10 proc. w porównaniu z tradycyjną technologią.

Montaż pierwszych budynków w Środzie Śląskiej w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego planowany jest na pierwszą połowę 2022 roku.

- Inwestycja na Winnej Górze będzie silnym impulsem rozwojowym Środy Śląskiej i okolic. Nasi mieszkańcy muszą mieć nie tylko miejsca pracy, ale chcemy też zadbać o to, aby mieszkali w jak najbardziej przyjaznych warunkach. Lokalizacja tak ważnej inwestycji mieszkaniowej w naszym mieście to dowód na trafność strategii rozwoju miasta i gminy przyjętej przez nas w 2015 roku – mówi Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA