fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Rekordowy Unidevelopment

materiały prasowe
W 2019 roku firma sprzedała ponad 700 lokali mieszkalnych i usługowych. To najlepszy wynik w przeszło 11-letniej działalności deweloperskiej spółki.

Tak dobra sprzedaż, jak tłumaczą przedstawiciele Unidevelopment, była możliwa m.in. dzięki zgromadzeniu atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych. W 2019 roku spółka wprowadziła na rynek szeroką ofertę lokali, realizując m.in. wieloetapowe inwestycje. - Wśród najważniejszych inwestycji są też projekty joint venture, prowadzone we współpracy z właścicielami nieruchomości - czytamy w komunikacie.

- Unidevelopment wciąż stabilnie się rozwija. Bank ziemi, który sobie zapewniliśmy, pozwoli nam utrzymać obecną skalę działalności również w kolejnych latach - mówi cytowany w komunikacie Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopment. - Planujemy budować nowe osiedla, m.in. dzięki połączeniu sił z innymi spółkami, które posiadają grunty z dużym potencjałem na realizację inwestycji deweloperskich. Zapewniamy im kompleksowe prowadzenie projektów od wczesnej fazy przygotowania gruntu pod kątem formalnym, aż po sprzedaż mieszkań, a w ramach Grupy gwarantujemy generalnego wykonawcę Unibep.

W 2019 roku Unidevelopment skupiał się przede wszystkim na działalności w Warszawie i w Poznaniu. Deweloper kontynuował też wieloetapowe osiedle w Radomiu i zakończył swoją pierwszą inwestycję deweloperską w Bielsku Podlaskim.

Jedną z inwestycji w Warszawie była Ursa Home. To już trzeci wspólny projekt Unidevelopment SA i CPD SA w stołecznym Ursusie. Ursa Home powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie ukończonych już wcześniej, siostrzanych inwestycji Ursa Smart City i Ursa Park. Najnowsza część osiedla powstaje w dwóch etapach. Oba zostaną ukończone w 2020 roku.

W 2019 roku spółka rozpoczęła też budowę Osiedla Coopera na warszawskim Bemowie. Unidevelopment zrealizuje ten projekt w czterech etapach. Łącznie w 15 trzypiętrowych budynkach planowanych jest ok. 470 mieszkań. - Jednym z wielu atutów Osiedla Coopera będzie bliskość drugiej linii metra. Dotychczas deweloper wprowadził tu do sprzedaży ponad 200 lokali w dwóch pierwszych częściach inwestycji. W minionym roku Unidevelopment ukończył też budowę Marywilska Osiedle Kameralne na stołecznej Białołęce - mówią przedstawiciele dewelopera.

Drugim obok Warszawy kluczowym rynkiem dla Unidevelopment jest Poznań. Deweloper od kilku lat działa tu za pośrednictwem spółki Monday Development należącej do jego grupy kapitałowej. W 2019 roku, w stolicy Wielkopolski firma prowadziła sprzedaż mieszkań na osiedlu Zielony Sołacz Tarasy i w inwestycji Nowych Kosmonautów. W IV kwartale do oferty zostało wprowadzone osiedle Fama Jeżyce. Fama jest pierwszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach współpracy z Wiepofama Development.

W 2019 roku deweloper kontynuował też działalność w Radomiu, gdzie posiada teren o powierzchni ok. 29 ha. Spółka rozpoczęła tam sprzedaż kolejnego etapu Osiedla Idea. Firma wybudowała też Osiedle Mickiewicza, swoją premierową inwestycję w Bielsku Podlaskim. Wybudowana ona została w technologii opartej na panelach drewnianych, która od lat cieszy się uznaniem na wymagających rynkach skandynawskich.

- W 2020 roku Unidevelopment będzie kontynuować realizację kluczowych projektów, w tym rozpoczętych już wieloetapowych inwestycji - czytamy w komunikacie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA