fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Od marca sądy będzie obsługiwać Poczta

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz
W efekcie wygranego przetargu na obsługę korespondencji sądowej na lata 2016-2018 Poczta Polska prawdopodobnie 1 marca przystąpi do realizowania kontraktu. Zastąpi tym samym InPost, który dostarczał przesyłki z sądów i prokuratur w ciągu ostatnich dwóch lat.
Poczta (PP) deklaruje, że jest gotowa do podpisania umowy w najszybszym terminie z punktu widzenia zamawiającego, czyli Centrum Zakupów dla Sądownictwa. – Jak wynika z harmonogramu umowa może zacząć obowiązywać od marca. Tym samym zakończy się ponad dwuletnia obsługa świadczona na rzecz sądów przez InPost. Obywatele bardzo pozytywnie odczują zmianę – zapewnia Zbigniew Baranowski, rzecznik PP. Według niego bezpieczeństwo, rzetelność obsługi i zasięg placówek Poczty wpłyną na znacznie wyższy standard świadczonych usług dla wymiaru sprawiedliwości. – Docenia to także nasz konkurent skoro przedstawił nam ofertę dokończenia realizacji kontraktu zawartego z Ministerstwem Sprawiedliwości. Potwierdza to, że InPost posiada problemy związane z realizacją dużych kontraktów. Wyrazem tego, jest także wcześniejsza propozycja InPostu złożona PP na dostęp do jej sieci pocztowej – podkreślają w Poczcie Polskiej.
Zbigniew Baranowski twierdzi, że InPost jest absolutnie nieprzygotowany do świadczenia masowych usług pocztowych. – Nie przeszkadza to jedocześnie tej firmie kwestionować zaproponowanych przez Pocztę niższych cen od cen InPostu. PP w przetargu sądowym zaproponowała kolejne oszczędności dla budżetu państwa. Ceny w ofercie dla Ministerstwa Sprawiedliwości uwzględniają uwarunkowania rynkowo-kosztowe i wynikają z poczucia faktu roli Poczty Polskiej, jako firmy kluczowej dla infrastruktury krytycznej państwa – tłumaczy Zbigniew Baranowski.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA