fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bogata oferta studiów MBA

Pojawiają się nowe programy i specjalizacje na kolejnych uczelniach. Ceny studiów z roku na rok spadają. Można uczyć się online.

Według danych Ogólnopolskiej Bazy Programów MBA liczba studiów MBA w naszym kraju przekroczyła sto. W czasie pandemii uczelnie szybko dostosowały się do nauki zdalnej i w ekspresowym tempie wprowadziły nauczanie na odległość. Zdaniem Jakuba Leszczyńskiego z MBA Portalu to dobry kierunek. Za granicą e-studia funkcjonują od dawna. Dzięki nagrywanym materiałom i kursom uczestnicy mogą dostosować tempo nauki do swoich możliwości czasowych. Duży nacisk kładzie się na interaktywność studentów.

Do niedawna studia MBA były związane z wybranymi obszarami działania przedsiębiorstwa, czyli zarządzaniem zasobami ludzkimi, finansami, technologiami informatycznymi. Później powstały specjalizacyjne programy MBA skoncentrowane na wybranych dziedzinach gospodarki, np. ochronie zdrowia, górnictwie, lotnictwie, bezpieczeństwie i obronności, zarządzaniu projektami. Dzisiaj specjalizacja idzie jeszcze dalej i powstają programy MBA dla bardzo wąskich zawodów i specjalizacji.

Czy to dobry kierunek rozwoju? Jakub Leszczyński przekonuje, że nie. Radzi też, żeby wybierać program zgodnie z własną motywacją, możliwościami i potrzebami rozwoju kariery zawodowej. Należy pamiętać, że ideą studiów MBA jest całościowe i uniwersalne podejście do zarządzania. W związku z tym dobre studia MBA powinny wyposażyć absolwentów w wiedzę i umiejętności, które ułatwią im odnalezienie się na rynku pracy nie tylko dziś, ale też w przyszłości.

Więcej w dodatku „Rzeczpospolitej" „Na studia. Studia MBA, podyplomowe", który ukaże się 31 maja 2021 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA