fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Białoruś

Białoruś: Prorządowy kanał wyemitował nagranie z Ramanem Pratasiewiczem

Nexta
Na prorządowym białoruskim kanale Żołtyje Sliwy pojawiło się nagranie z udziałem Ramana Pratasiewicza. Zatrzymany opozycjonista poinformował, że nie ma problemu ze zdrowiem. Deklaruje, że współpracuje ze służbami.

W poniedziałek wieczorem w białoruskich mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że zatrzymany Raman Pratasiewicz trafił do szpitala z powodu problemów z sercem. Informowano, że jego stan jest krytyczny. Informację tę miała przekazać matka zatrzymanego.

Przedstawicielka MSW Białorusi, Olga Czemodanowa zaprzeczyła tym doniesieniom. Przekazała, że zatrzymany przebywa w areszcie w Mińsku

Na potwierdzenie tych słów, na prorządowym kanale na Telegramie pojawiło się krótkie nagranie z udziałem Pratasiewicza. 26-latek  poinformował, że nie ma problemów ze zdrowiem. Zapewnił, że współpracuje ze śledczymi i przyznaje się do udziału w zamieszkach.

"Oto jak Raman wygląda pod presją fizyczną i psychiczną. Żądam natychmiastowego uwolnienia Ramana i wszystkich więźniów politycznych" - napisała Cichanouska

Nagranie skomentował również Franak Viacorka, jeden z doradców Cichanouskiej. Jego zdaniem ewidentnie widać, że zatrzymany był bity. Świadczyć o tym maja ciemne ślady na jego czole. "Przerażające nagranie" - napisał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA