fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Koronawirus: zmiany w obostrzeniach od 1 lutego: otwarte galerie handlowe, bez godzin dla seniorów

Adobe Stock
W poniedziałek 1 lutego wchodzi w życie zmienione rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Od 1 lutego otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Rząd otwiera także galerie sztuki i muzea. Tam również będzie obowiązywał reżim sanitarny. Zniesione zostały godziny dla seniorów.

W rozporządzeniu wprowadzono nowe wyjątki od zakazu działalności hoteli. Z usług tych obiektów będą mogli skorzystać członkowie komisji i zespołów właściwych w sprawach egzaminów adwokackiego, radcowskiego, notarialnego, komorniczego, egzaminów wstępnych na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

Rząd nie zdecydował się natomiast na powrót do szkół maturzystów i uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Jak poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, obecne obostrzenia będą obowiązywały do 14 lutego. To oznacza, że w trybie stacjonarnym będą uczyć się tylko najmłodsze klasy szkoły podstawowej.

Nie otworzono też stoków, siłowni, hoteli i restauracji.

Czytaj także:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA