fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

BZ WBK Press Foto

Wyjątkowa wystawa fotografii dokumentalnej w BWA Galerii Zamojskiej

Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, podczas świętowania przez piłkarzy awansu na Euro 2016 we Francji. Warszawa (Polska), 11 października 2015 r.
MACIEJ GILLERT, MEDIA PICTURES
Od czwartku, 15 grudnia w BWA Galerii Zamojskiej można będzie oglądać wystawę 156 zdjęć najlepszych polskich fotoreporterów. Są to prace laureatów 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wystawę otworzy wernisaż, który rozpocznie się 15 grudnia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Wśród nagrodzonych w tym roku zdjęć nie zabrakło wydarzeń, którymi żyła Polska i świat w 2015 roku, takich jak wybory prezydenckie i parlamentarne w Polsce, konflikt na Ukrainie czy kryzys migracyjny. Na zdjęciach są też obecne ważne wydarzenia sportowe jak Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Pekinie czy też eliminacyjny mecz Polaków do Euro 2016. Jest również cała seria niepowtarzalnych fotografii z życia lokalnej społeczności - np. wizyta alpinistów u małych pacjentów szpitala w Bydgoszczy czy też konkurs taneczny dla dzieci.

Zdjęcia, które można obejrzeć na wystawie, zostały wybrane przez Jury spośród ponad 6 tys. zdjęć zgłoszonych do konkursu i prezentowane są w sześciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie codzienne, Człowiek, Sport, Kultura i sztuka, Przyroda.

- Na prezentowanych fotografiach widzimy świat w mikro i makro skali. Z jednej strony to świat pełen napięć, niepokoju i ludzkiego cierpienia. Z drugiej strony, fotoreporterzy dokumentują zwykłe życie. Fotografia prasowa zderza te dwa światy w niezwykle przejmujący sposób, który zmusza do refleksji, pozwala docenić małe radości, które nie są udziałem wszystkich ludzi na ziemi. Przykładem jest Zdjęcie Roku, które tak wiele mówi o tym, co szczególnie cenne w naszym życiu, czyli o rodzinie – powiedział Dariusz Grabiec, kierownik obsługi klientów w 2. Oddziale Banku Zachodniego WBK w Zamościu.

Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2016 to kadr z życia wielodzietnej polskiej rodziny. Pokazuje siłę więzi dzieci z rodzicami. Jest to fragment nagrodzonego również fotoreportażu autorstwa Joanny Mrówki z Forum Polskiej Agencji Fotografów. To piękne wizualnie zdjęcie zachwyciło tegoroczne Jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka, w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss.

W ramach konkursu organizator i partnerzy konkursu przyznali również cztery nagrody specjalne: Nagroda i Wyróżnienie Banku Zachodniego WBK, Nagroda Rzeczpospolitej i Nagroda Fujifilm.

 

Pełna lista laureatów 12. edycji konkursu i ich prac znajduje się na stronie www.bzwbkpressfoto.pl.

Zdjęcia do pobrania dostępne są dla mediów pod adresem http://media.bzwbkpressfoto.pl

użytkownik: media

hasło: media2016

 

Publikując zdjęcia, prosimy o opis:

Źródło: BZ WBK Press Foto 2016

imię i nazwisko autora/ nazwa agencji lub redakcji/ miejsce i kategoria

 

Tegorocznej wystawie w Zamościu towarzyszyć będą dwudniowe, bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w BWA Galerii Zamojskiej. Warsztaty poprowadzi młoda polska fotografka Karolina Jonderko.

 

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennik Rzeczpospolita, a partnerem technologicznym Fujifilm.

BZ WBK Press Foto to prestiżowy konkurs fotografii prasowej, do którego swoje zdjęcia zgłaszają czołowi polscy fotoreporterzy. Jego celem jest promocja polskiej fotografii prasowej, którą coraz rzadziej można zobaczyć w mediach. Dzięki organizatorom konkursu każdego roku najlepsze zdjęcia prasowe ogląda wielu mieszkańców naszego kraju.

 

Co: Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto 2016

Gdzie: BWA Galeria Zamojska (ul. Staszica 27, Zamość)

Kiedy: 15 grudnia 2016 r. – 7 stycznia 2017 r., wernisaż 15 grudnia, godz. 17.00

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Biuro konkursowe BZ WBK Press Foto 2016:

Urszula Lis, Openlinks

biuro@bzwbkpressfoto.pl

 

Departament Public Relations Banku Zachodniego WBK:

Agnieszka Glińska-Pytlarz | Agnieszka.Glinska@bzwbk.pl

Źródło: BZ WBK Press Foto
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA