Praca w sądach na dwie zmiany. Adwokaci zaniepokojeni

Adwokaci są zaniepokojeni zmianowym i rotacyjnym systemem pracy sądów.

Aktualizacja: 20.05.2020 14:49 Publikacja: 20.05.2020 14:35

Praca w sądach na dwie zmiany. Adwokaci zaniepokojeni

Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

mat

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej zwróciło się z apelem do prezesów sądów powszechnych oraz prezesów sądów administracyjnych o zapewnienie takiej organizacji pracy, by realizując postulat przywrócenia działalności orzeczniczej sądów, zagwarantować pełnomocnikom procesowym możliwość bezpiecznego wykonywania obowiązków zawodowych w pełnym zakresie.

W przyjętej uchwale Prezydium NRA postuluje o zapewnienie sprawnej obsługi administracyjnej interesantów, w tym czytelni sądowych. Adwokaci zaniepokojeni są zmianowym i rotacyjnym systemem pracy sądów. - Praca sądów winna być zorganizowana w taki sposób by uwzględniała uzasadnione interesy pełnomocników procesowych, w tym prawo do odpoczynku - czytamy.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: język polski. Odpowiedzi i arkusze CKE
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: matematyka - poziom podstawowy. Odpowiedzi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Zawody prawnicze
Egzaminy prawnicze 2025. Z tymi zagadnieniami zdający mieli największe problemy
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku