Leszczynianie po zaciętym meczu przegrali u siebie po raz pierwszy w tym sezonie. Powrót po kontuzji Janusza Kołodzieja i powrót do formy Jasona Doyle'a nie wystarczyły do urwania punktów liderowi tabeli. Kołodziej i Doyle wywalczyli dla swojego zespołu prawie dwie trzecie punktów. Skład gości okazał się bardziej wyrównany, ale ze znakomitej strony znów pokazał się Dominik Kubera. Wychowanek Unii tylko dwa razy oglądał plecy rywali.

W drugim niedzielnym pojedynku Włókniarz Częstochowa pokonał Stal Gorzów 50:40. Takim samym wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie, więc bonusa za lepszy bilans w dwumeczu nie otrzymał nikt, po raz pierwszy w tym sezonie. Oba zespoły jechały osłabione. Fredrik Lindgren niespodziewanie ogłosił, że mierzy się z problemami związanymi z przebytym COVID-19. „W ciągu ostatnich kilku tygodni objawy duszności ponownie wystąpiły” - poinformował w mediach społecznościowych. Szwed zrobił to przed spotkaniem, więc częstochowianie mogli za niego stosować zastępstwo zawodnika. Anders Thomsen tymczasem, który dzień wcześniej wygrał Grand Prix w Gorzowie, wycofał się z zawodów po swoim pierwszym występie, więc Stal miała większy problem z jego zastąpieniem. Być może właśnie to sprawiło, że wicelider nie tylko w Częstochowie nie wygrał, ale i nie zdobył bonusu.

Piątkowe mecze nie miały większej historii. Arged Malesa Ostrów na własnym torze wysoko przegrała ze Spartą Wrocław, a Apator Toruń bez problemów pokonał GKM Grudziądz. Bohater GKM-u z poprzedniej kolejki, Norbert Krakowiak, który w starciu z Włókniarzem przed tygodniem zdobył aż 17 punktów, tym razem przywiózł zaledwie 1 punkt.

PGE Ekstraliga
10. kolejka

Arged Malesa Ostrów - Betard Sparta Wrocław 34:56
najwięcej punktów: Chris Holder 10+1 (w 6 startach) - Maciej Janowski 17 (6), Tai Woffinden 12+3 (6), Gleb Chugunov 11+1 (6).
For Nature Solutions Apator Toruń - ZOOleszcz GKM Grudziądz 56:34
najwięcej punktów: Patryk Dudek 18 (6), Robert Lambert 12+3 (6) - Krzysztof Kasprzak 11 (6), Przemysław Pawlicki 10+2 (6).
Fogo Unia Leszno - Motor Lublin 43:47
najwięcej punktów: Janusz Kołodziej 14+1 (6), Jason Doyle 14+1 (7) - Mikkel Michelsen 14 (6), Dominik Kubera 12+3 (6).
zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - Moje Bermudy Stal Gorzów 50:40
najwięcej punktów: Jakub Miśkowiak 15 (6), Leon Madsen 12+2 (6) - Martin Vaculik 15+1 (6), Bartosz Zmarzlik 14 (6).

11. kolejka PGE Ekstraligi w pierwszy weekend lipca.