Aktualizacja: 22.05.2019 18:35 Publikacja: 22.05.2019 18:35
Foto: Adobe Stock
Niektórzy pacjenci kardiologiczni, a także ich rodziny często są przekonani, że mając problemy z sercem należy ograniczyć aktywność ruchową do minimum. Lekarze przekonują, że to duży błąd, co potwierdzają doniesienia naukowe. Przypomnijmy choćby wyniki badań przedstawionych na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego EuroPrevent 2018, które wykazały, że zwiększenie aktywności fizycznej po zawale mięśnia sercowego zmniejsza ryzyko śmierci o połowę w ciągu czterech lat od zdarzenia.
Do Ministerstwa Zdrowia trafił projekt listy aktywnych substancji farmaceutycznych kluczowych dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Wykaz złożony ze 172 substancji, powstał w resorcie rozwoju.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Afera z tzw. alkotubkami to wierzchołek góry lodowej. Reklama i system podatkowy preferują niektóre rodzaje alkoholu w Polsce.
Na wypadanie włosów ma wpływ wiele czynników, a badania wskazują, że ponad 50 proc. kobiet po 50 roku życia doświadcza tak zwanego łysienia androgenowego. Czy istnieją metody na spowolnienie tego procesu? Trycholog wyjaśnia.
Oprócz liczby przyjętych porodów o utrzymaniu lub likwidacji oddziału położniczego zadecyduje kryterium geograficzne.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Młode kobiety wiedzą, że powinny wykonywać co roku USG piersi. Jednak zdecydowana większość tego nie robi – przede wszystkim z obawy przed wykryciem choroby – wynika z wywiadów etnograficznych przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Rak’n’Roll. Rozpoczęta przez nią kampania „Coś do nich mam!”, zachęca Polki, by badania piersi stały się rutyną – tak jak wizyta u fryzjera czy kosmetyczki.
W rzece Pasłęka w Braniewie w warmińsko-mazurskim znaleziono zwłoki oficera Wojsk Obrony Terytorialnej – ustaliła „Rzeczpospolita”. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura w Olsztynie.
Zespół badaczy zajmujących się sztuczną inteligencją i medycyną ogłosił, że opracował model AI, który ma być dużo dokładniejszy w przewidywaniu postępu nowotworów piersi niż standardowe testy dostępne obecnie w szpitalach.
Jest pomysł, jak przyciągnąć do pracy pielęgniarki i położne, które miały przerwę w wykonywaniu zawodu. Dostaną wynagrodzenie za przeszkolenie trwające nawet pół roku.
Od przyszłego roku przychód ze sprzedaży środków trwałych nie będzie wchodził do podstawy naliczania składki zdrowotnej od przedsiębiorców. Na ostatnim posiedzeniu rząd przyjął projekt zmian w przepisach regulujących tę kwestię. Jednocześnie premier Donald Tusk zapowiedział, że za tydzień zostaną one uzupełnione zapisy mające na celu obniżenie wprost składki zdrowotnej. Z drugiej strony, tematem najbliższych posiedzeń rządu ma być sytuacja finansowa w ochronie zdrowia i zmiany w tym systemie.
Nauczyciele muszą rozpoznawać sygnały hejtu wśród rówieśników. I stawać na głowie, by tę spiralę nienawiści przerwać.
Nikt tak bardzo nie przyśpieszył rozwoju medycyny jak flamandzki uczony Andreas Vesalius. Jego siedmioczęściowe dzieło „Budowa ludzkiego ciała” było pierwszym drukowanym podręcznikiem anatomii.
Eksperci upierają się, aby znieść limity w leczeniu szpitalnym, bo wyleczony pacjent oznacza oszczędności, a ograniczanie dostępu do leczenia jest niezgodne z konstytucją.
Do Ministerstwa Zdrowia trafił projekt listy aktywnych substancji farmaceutycznych kluczowych dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Wykaz złożony ze 172 substancji, powstał w resorcie rozwoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas