Aktualizacja: 09.04.2019 00:22 Publikacja: 09.04.2019 00:22
Foto: Adobe Stock
O tym, że dieta bogata w czerwone mięso szkodzi zdrowiu, naukowcy mówią od dawna. Liczne badania dowodzą, że upodobanie do befsztyków zwiększa ryzyko takich chorób jak nowotwór jelita grubego, trzustki, udaru czy endometriozy. Dotychczasowe prace naukowców dotyczyły jednak jedzenia mięsa w dużych ilościach. Nie analizowano, czy spożywanie wołowiny lub wieprzowiny od święta może szkodzić.
– Chcieliśmy bliżej przyjrzeć się powiązaniu niskiego spożycia czerwonego i przetworzonego mięsa z chorobami układu krążenia i umieralnością na raka w porównaniu z tymi, którzy w ogóle nie jedli mięsa – powiedział główny autor badań dr Saeed Mastour Alshahrani.
Skuteczna ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wymaga lepszej współpracy między różnymi instytucjami i zniesienia barier prawnych. Istotnym punkcie na mapie wsparcie dla najmłodszych jest szkoła.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Do Ministerstwa Zdrowia trafił projekt listy aktywnych substancji farmaceutycznych kluczowych dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Wykaz złożony ze 172 substancji, powstał w resorcie rozwoju.
Afera z tzw. alkotubkami to wierzchołek góry lodowej. Reklama i system podatkowy preferują niektóre rodzaje alkoholu w Polsce.
Na wypadanie włosów ma wpływ wiele czynników, a badania wskazują, że ponad 50 proc. kobiet po 50 roku życia doświadcza tak zwanego łysienia androgenowego. Czy istnieją metody na spowolnienie tego procesu? Trycholog wyjaśnia.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Oprócz liczby przyjętych porodów o utrzymaniu lub likwidacji oddziału położniczego zadecyduje kryterium geograficzne.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Opłaty za spotkania z psychoterapeutą to wydatki osobiste. Nie można ich zaliczyć do firmowych kosztów – twierdzi skarbówka.
Oddziały położnicze, które wykonają mniej niż 400 porodów rocznie nie będą likwidowane z mocy prawa. O losach porodówek zadecydują zespoły wojewódzkie.
Nowe badanie amerykańskich naukowców udowadnia istnienie „złej” i „dobrej” tkanki tłuszczowej. Wyjaśnia też, w jaki sposób można pozbyć się tej pierwszej. Dobra wiadomość jest bowiem taka, że jest to możliwe. Potrzeba jedynie odrobiny samodyscypliny.
Wyniki nowego badania nad wpływem korzystania z telefonów komórkowych na zdrowie mogą zainteresować wszystkich użytkowników tych urządzeń. Wnioski nie są optymistyczne, jednak badacze podkreślają, że kluczowe znaczenie dla kondycji serca ma przede wszystkim tryb życia, jaki nierzadko narzuca korzystanie z komórek.
Lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie na trzy dni wstecz pod warunkiem, że pacjent spełnia określone warunki. Większe uprawnienia w tym zakresie przysługują jedynie psychiatrom.
Trudniej ignorować to, co namacalne, niż to, czego nie widać. Może dlatego wielu szefów zapomina, że ich rola nie kończy się na zadbaniu o zdrowie fizyczne pracowników.
Listopad to miesiąc zdrowia psychicznego. Jak pracodawcy mogą zadbać w tym kontekście o własnych pracowników? Czy wolno pobłażać osobie z zaburzeniami psychicznymi? Czy takie zaburzenia lub przyjmowanie leków mogą uzasadniać rozwiązanie umowy?
Wkrótce gotowy będzie projekt ustawy, który umożliwi wprowadzenie ogólnokrajowego systemu umawiania wizyt lekarskich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas