Małgorzata Kaferska-Łysek

Widoki na pokonanie raka

Onkologia: Dzięki immunoterapii pacjenci, dla których jeszcze do niedawna nowotwór oznaczał wyrok śmierci, mają realną szansę na pokonanie choroby. Ciągle jednak są to szanse mniejsze niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Nadeszła pandemia alergii

Ponad 20 proc. Polaków cierpi na alergiczny nieżyt nosa. Jedyną przyczynową metodą leczenia jest odczulanie. Najlepiej robić to zimą – przekonują eksperci.

Diagnoza nie powinna być wyrokiem dla chorych i ich rodzin

Tętnicze nadciśnienie płucne jest chorobą niezwykle niebezpieczną. Lekceważenie jej objawów zdarza się bardzo często.

Równe szanse dla wszystkich pacjentów

Leczenie nowotworów krwi należy do najbardziej innowacyjnych – chorzy mogą żyć latami bez objawów choroby. Ale nie wszyscy mają do niego dostęp.

Pęcherz nadreaktywny: Chorzy czekają na refundację leku

Ta choroba włada naszym życiem, uniemożliwia normalne funkcjonowanie – przyznają pacjenci zmagający się z nadreaktywnością pęcherza moczowego.

Jak pomóc ciężko uzależnionym od palenia

Podgrzewacze tytoniu mogą być alternatywą dla osób, u których zawiodło kompleksowe leczenie nałogu palenia.

Widzieć lepiej niż kiedykolwiek

Zaćma nie boli, ale znacznie pogarsza widzenie. Dzięki nowym terapiom można usunąć jej skutki i skorygować wady wzroku.

Szczepienia to dobra inwestycja

Powinniśmy znaleźć pieniądze, by zaoferować dzieciom szczepionki o największym spektrum działania i najwyższej skuteczności – przyznali eksperci, odnosząc się do programu bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

Rak prostaty: odmowa refundacji leku wbrew wynikom badań

Pan Andrzej Banaszewski mimo zaawansowanego raka prostaty nie zwalnia tempa. Jest lekarzem, cały czas pracuje... Niestety za enzalutamid – lek, który utrzymuje go przy życiu i pozwala leczyć innych – musi płacić z własnej kieszeni.

Cukrzyca: Pacjenci robią wielkie oczy

Chorzy na cukrzycę bardzo potrzebują, by ktoś wytłumaczył im, na czym polega ich choroba, jakie są jej przyczyny, objawy, jak będzie wyglądało teraz ich życie – mówi "Rzeczpospolitej" Marek Kustosz z Instytutu Człowieka Świadomego, który wspiera Koalicję Serce dla Cukrzycy.