Reklama
Rozwiń

Adwokaci: gwarancja prawa do obrony nie działa

Co z tego, że służby przekazują pisemne pouczenia o uprawnieniu do adwokata, skoro gwarancja prawa do obrony nie działa, a sądów to nie interesuje – mówiono w piątek w stołecznej palestrze.

Aktualizacja: 28.10.2019 08:19 Publikacja: 28.10.2019 08:18

Adwokaci: gwarancja prawa do obrony nie działa

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Warszawska Okręgowa Rada Adwokacka z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz Naczelną Radą Adwokacką z okazji Europejskiego Dnia Prawnika przygotowały listę postulatów dotyczących praw osób zatrzymanych. Ich wdrożenie pozwoliłoby na pełniejsze realizowanie dyrektyw w sprawie dostępu do adwokata w postępowaniu karnym oraz o pomocy prawnej w postępowaniu karnym z urzędu. Dlatego m.in. ponowiono apel o udostępnianie w każdym komisariacie listy adwokatów czy zasugerowano konieczność nagrywania wszystkich czynności w postępowaniu karnym.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
W sądzie i w urzędzie
Czy poświadczony notarialnie odpis wystarczy do wpisu w księdze? Wyrok trzech sędziów SN
Sądy i trybunały
Nieoczekiwana zmiana szefa Izby Sądu Najwyższego
Prawo karne
Czy Braun dopuścił się „kłamstwa oświęcimskiego"? Prawnicy nie mają wątpliwości
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama