Ranking kancelarii prawniczych - najlepsi. Przeżyjmy to jeszcze raz

21. edycja Rankingu była wyjątkowa między innymi dlatego, że padł kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę kancelarii startujących w konkursie. W związku ze zbliżającą się kolejną (22.) jego edycją, przypominamy zwycięzców niektórych kategorii z roku 2023. Tegorocznych laureatów poznamy już 19 czerwca.

Publikacja: 05.06.2024 15:13

Nagrodzeni podczas uroczystej gali Rankingu Kancelarii Prawnicznych 2023

Nagrodzeni podczas uroczystej gali Rankingu Kancelarii Prawnicznych 2023

Foto: rp.pl

Trzy najliczniejsze zespoły w Polsce zatrudniają łącznie ponad 640 prawników – wynikało z rankingowej klasyfikacji wielkościowej. W 21. edycji jeszcze bardziej doceniliśmy kancelarie za jakość ich usług.

Pierwsza trójka klasyfikacji wielkościowej to niemal powtórzenie wyników z roku 2022. Nowością było przełamanie przez CMS monopolu Dentons na przekraczającą 200 prawników liczebność zespołu.

Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy wzięło się pod uwagę liczbę adwokatów i radców. Dentons i CMS były wówczas nadal na czele, lecz DZP ustępowało miejsca kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

Zobacz wyniki klasyfikacji wielkościowej

Czytaj więcej

Dentons, CMS i DZP największymi kancelariami w Polsce

Liczy się jakość

Redakcja postanowiła w ubiegłym roku rozwinąć klasyfikacje jakościowe, stąd pomysł na modyfikację zasad konkursu Rekomendacje, w którym o zwycięstwie decydowała nie tylko opinia środowiska prawniczego, ale także pozycja w międzynarodowych rankingach oraz opinie prawników przedsiębiorstw i ekspertów z rynków kapitałowych.

Co więcej, konkurs został podzielony na dwie części – dla dużych i mniejszych kancelarii. Taka była sugestia samego środowiska. Rezultatem były dwie dywizje zwycięzców, tj. klasyfikowanych indywidualnie i grupowo liderów w 19 obszarach prawa.

W dywizji pierwszej sklasyfikowano kancelarie zatrudniające ponad 50 prawników, a także liderów 2022 roku poszczególnych praktyk, którzy, choć działali w mniejszych firmach, mieli prawo wyboru dywizji. Wśród największych kancelarii (dywizja pierwsza) najlepiej wypadły zespoły i prawnicy kancelarii Rymarz Zdort Maruta Wachta Gasiński Her i Wspólnicy oraz Clifford Chance.

W drugiej dywizji sklasyfikowano kancelarie mniejsze, które jednak też już zyskały uznanie na prawniczym rynku. Tu na podium najczęściej stawały zespoły i prawnicy kancelarii MFW Fiałek z Warszawy oraz Markiewicz Sroczyński Mioduszewski z Krakowa.

Zobacz wyniki konkursu rekomendacje

Najlepsi z najlepszych - kancelarie i prawnicy z największą liczbą wyróżnień

W ubiegłym roku po raz pierwszy w Rankingu Kancelarii Prawnych (my też rozwijamy się wraz z rynkiem usług prawnych) przygotowaliśmy kategorię najlepsi z najlepszych – tych, którzy zebrali najwięcej wyróżnień jako kancelarie. Ale nie tylko. Dotyczą one także prawników, którzy w nich pracują i zebrali wyróżnienia w różnych dziedzinach prawa. Mamy zestawienie najlepszych, najczęściej wyróżnionych dyplomami. To nasze TOP OF THE TOP.

Najlepsze kancelarie 2023 r. - XXI edycja rankingu

Najlepsze kancelarie 2023 r. - XXI edycja rankingu

Rzeczpospolita

Zobacz pełne wyniki XXI edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej”

Relacja z gali 21. rankingu kancelarii prawniczych "Rzeczpospolitej"- wideo

Udział w konkursie na najlepszą firmę prawniczą w Polsce z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zwycięzcy świętowali sukces na gali w warszawskim hotelu Verte. Zobacz RELACJĘ WIDEO:

Czytaj więcej

Relacja z gali 21. rankingu kancelarii prawniczych "Rzeczpospolitej"

Ranking Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” - edycja XXII

Redakcja "Rzeczpospolitej” zorganizuje ten prestiżowym konkursie już po raz 22. Jego wyniki zostaną ogłoszone 19 czerwca na uroczystej gali.

Oprócz ogólnej klasyfikacji kancelarii pod względem wielkości (liczby prawników), wyłonimy liderów w 19 dziedzinach prawa. W kategoriach rekomendacyjnych wprowadziliśmy podział na dwie grupy: w pierwszej znajdą się kancelarie zatrudniające powyżej 50 prawników, a w drugiej firmy prawnicze średnie i mniejsze. Taki podział pozwoli precyzyjniej ocenić branżę. W każdej z 19 kategorii zostanie wyróżnionych do trzech liderów rynku (wyróżnienie kancelarii i indywidualnie prawników). Wyłaniając zwycięzców oprócz rekomendacji ze strony środowiska prawniczego, uwzględniamy również wyróżnienia w najważniejszych rankingach międzynarodowych i opinie dyrektorów działów prawnych przedsiębiorstw i ekspertów z rynków kapitałowych. Nad całością procesu czuwać będzie redakcyjna kapituła, w której skład wchodzi zewnętrzny audytor.

Takie kryteria wyboru mają na celu oddanie pełniejszego obrazu branży prawniczej.

ZAPRASZAMY 19 czerwca na naszą stronę internetową i do wydania papierowego następnego dnia.

Trzy najliczniejsze zespoły w Polsce zatrudniają łącznie ponad 640 prawników – wynikało z rankingowej klasyfikacji wielkościowej. W 21. edycji jeszcze bardziej doceniliśmy kancelarie za jakość ich usług.

Pierwsza trójka klasyfikacji wielkościowej to niemal powtórzenie wyników z roku 2022. Nowością było przełamanie przez CMS monopolu Dentons na przekraczającą 200 prawników liczebność zespołu.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konsumenci
Rzecznik generalny TSUE o restrukturyzacji Getin Banku: ocenić musi polski sąd
Praca, Emerytury i renty
Rząd ma problem z emeryturami. Trybunał wymusił kosztowne zmiany
Prawo dla Ciebie
Miliony z Funduszu bez konkursów. Eksperci są pewni: Ziobro złamał konstytucję
Podatki
Skarbówka będzie łapać już tylko prawdziwych oszustów
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Sądy i trybunały
SN dopuszcza piętrowe wyłączenia sędziów
Płace
Ostatnia taka podwyżka pensji. W przyszłym roku czeka nas rewolucja