- To dla mnie ogromny zaszczyt znaleźć się w tak elitarnym gronie europejskich prawników przedsiębiorstw. Traktuję nominacje jako formę docenienia na forum europejskim aktywności polskiego samorządu radców prawnych i polskich prawników przedsiębiorstw,. Ten wybór z pewnością pozwoli nam na jeszcze bardziej efektywna współpracę pomiędzy polskimi prawnikami i ECLA - powiedział Waldemar Koper, nowy Wiceprezydent ECLA.

ECLA jest międzynarodową organizacją zrzeszającą lokalne stowarzyszenia prawnicze i izby adwokackie reprezentujące interesy prawników wewnętrznych. ECLA powstała w 1983 roku w Belgii. Głównym jej celem jest reprezentowanie interesów organizacji członkowskich na poziomie europejskim i międzynarodowym, wspieranie edukacji prawniczej a także wymiana doświadczeń pomiędzy jej członkami. ECLA jest organizatorem wielu spotkań, konferencji i seminariów o tematyce prawniczej. Promuje również badania i publikacje o charakterze naukowym.

Biogram
Waldemar Koper

Absolwent Wydziału Prawa UAM w Poznaniu i rocznych studiów podyplomowych z zakresu prawa konkurencji (UJ) i prawa UE (UAM). Radca prawny z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa handlowego, regulacyjnego, ochrony konkurencji i prawa reklamy.
Przed rozpoczęciem kariery jako prawnik wewnętrzny przez 5 lat był wspólnikiem kancelarii radcowskiej w Poznaniu. Odpowiedzialny za całość spraw prawnych największej polskiej firmy przemysłu spożywczego, Kompanii Piwowarskiej S.A. i jej spółek zależnych (należącej poprzednio do SABMiller, a aktualnie do japońskiego koncernu Asahi ).
Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw w Warszawie. Przedstawiciel polskiego samorządu radcowskiego w European Company Lawyers Association z siedzibą w Brukseli.
Laureat nagrody KRRP „Innowacyjny Dyrektor Działu Prawnego 2012r." Autor komentarzy prasowych, prelegent krajowych i międzynarodowych konferencji, juror konkursów prawniczych.
Były Honorowy Konsul Królestwa Niderlandów w Poznaniu i zachodniej Polsce.