Nie warto z tym zwlekać. Pytania są bowiem bardzo szczegółowe.
Co więcej, nie wystarczy znajomość samych ustaw. Uczestnicy Moneta Aurea muszą znać również polsko-duńską i polsko-estońską umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Osoby, które będą rozwiązywać test w konkursie Moneta Platina, nie unikną wertowania Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. Muszą bowiem np. wiedzieć, jak nakazują one wyceniać wartość firmy oraz w jaki sposób kwalifikować rezerwę na koszty restrukturyzacji. To nie wszystko. W jednym z pytań trzeba się zastanowić, czy silnik samolotu jest odrębnym środkiem trwałym.
Konkursy skierowane są do studentów wszystkich polskich uczelni, niezależnie od wydziału, kierunku i trybu studiów. Startować mogą także absolwenci, którzy pierwszy dyplom zdobyli nie wcześniej niż rok przed internetowymi eliminacjami. Te odbędą się 14 kwietnia (Moneta Aurea) i 15 kwietnia 2010 r. (Moneta Platina). Rejestracja odbywa się na stronie www.moneta.interia.pl.
Tam też publikowane są pytania, na które trzeba będzie odpowiedzieć podczas testu. Uczestnicy konkursów nie poznają jednak wszystkich pytań testowych, bo 20 proc. zostanie ułożonych na podstawie artykułów z „Rzeczpospolitej” opatrzonych logo konkursu.
Głównym organizatorem imprezy jest Deloitte. W jej przygotowaniu uczestniczą także „Rzeczpospolita”, Interia oraz AIESEC Polska. To już szósta edycja konkursu Moneta Aurea i czwarta Moneta Platina. W ubiegłym roku wzięło w nich udział 4300 osób.