Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 27.08.2016 16:24 Publikacja: 27.08.2016 13:00
Foto: 123RF
W różnych przepisach są określone podstawy, dzięki którym obrót nieruchomościami może przebiegać sprawnie. Tym niemniej zasadą pozostaje wciąż tryb przetargowy.
Zgodnie z art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami, przetarg ogłasza, organizuje i przeprowadza właściwy organ samorządowy albo minister właściwy do spraw Skarbu Państwa. W ogłoszeniu o przetargu trzeba podać m.in. informacje o czasie, miejscu i warunkach przetargu. Ogłoszenie o przetargu musi zostać wywieszone w siedzibie właściwego urzędu. Poza tym informacja o przetargu musi zostać podana do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości i na stronach internetowych urzędu. Przetarg może być w formie: przetargu ustnego nieograniczonego, ustnego ograniczonego, przetargu pisemnego nieograniczonego i pisemnego ograniczonego. Ustawodawca nakazuje uznawać zakończenie przetargu z wynikiem negatywnym, gdy nikt nie przystąpił do przetargu ustnego lub też żaden z uczestników nie zaoferował postąpienia ponad cenę wywoławczą. Może się również zdarzyć, że nie wpłynęła żadna oferta lub żaden z uczestników nie zaoferował ceny wyższej od wywoławczej.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zasiłek opiekuńczy, przyznawany zazwyczaj na opiekę nad chorym dzieckiem, przysługuje także w przypadku innego c...
Podstawą wpisu w księdze wieczystej nie może być odpis dokumentu poświadczonego za zgodność z oryginałem przez n...
Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska niespodziewanie odwołała pełniącego obowiązki prezesa Izby...
Prawnicy uważają, że przez podważanie istnienia komór gazowych w obozie Auschwitz, europoseł Grzegorz Braun moż...
Młody zarabiający na etacie albo zleceniu może być zwolniony z PIT. Ale jeśli przekroczy limit dochodów, rodzic...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas