- Doszło do awarii magistrali wodociągowej o średnicy 400 mm - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" rzecznik MPWiK w Warszawie Marek Smółka.

- Awaria na szczęście nie powoduje żadnych wyłączeń dostaw wody do okolicznych mieszkańców, natomiast są utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej - zaznaczył.

Do awarii doszło na wysokości alei Waszyngtona 41. Na odcinku od Grenadierów do Kinowej zalane zostało torowisko.  Rzecznik przekazał, że woda spłynęła na tory z trawnika.

Zmiany w ruchu komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował, że z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie al. Waszyngtona/Kinowa występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 9 i 24. Wprowadzono kierowanie tramwajów:

linii 9 > P+R al.KRAKOWSKA:... Grochowska, Zamoyskiego, al. Zieleniecka, al. Waszyngtona...

linii 24 > WAWRZYSZEWSKA:... Grochowska, Zamoyskiego, al. Zieleniecka, al. Waszyngtona...

"Autobusy linii 521 jadące w kierunku krańca Szczęśliwice obsługują dodatkowo przystanki KINOWA 01 oraz PARK SKARYSZEWSKI 01" - czytamy.

"Sytuacja będzie się już tylko poprawiała"

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie zapewniło, że trwają "intensywne prace nad usunięciem zalewiska", by chwilowo wstrzymany ruch tramwajów w stronę centrum zostało jak najszybciej przywrócony.

Kiedy prace się zakończą? - Trudno mi powiedzieć. Na razie musimy poczekać, aż woda spłynie z torowiska - powiedział rzecznik MPWiK.

- Obwód został zamknięty, więc sytuacja będzie się już tylko poprawiała - zapewnił Smółka.