Aktualizacja: 21.11.2021 21:00 Publikacja: 21.11.2021 21:00
Foto: Adobestock
43 proc. pracowników branży IT planuje w perspektywie sześciu miesięcy zmianę pracy. Ponad jedna trzecia nie jest zdecydowana, a tylko co piąty odrzuca taką możliwość – wynika z raportu firmy rekrutacyjno-outsourcingowej Devire, który „Rzeczpospolita" opisuje jako pierwsza. Raport jest wynikiem ankiety, która w III kw. tego roku objęła 468 przedstawicieli branży IT na różnych stanowiskach (od juniorów do szefów firm). I potwierdziła, że choć informatycy nie należą do najbardziej aktywnych kandydatów (tylko 27 proc aktywnie szuka nowej pracy), to niełatwo też utrzymać ich lojalność. 43 proc. badanych deklaruje otwartość na atrakcyjne propozycje.
Nie tylko wśród pracowników, ale także wśród pracodawców większość badanych popiera ujawnianie wysokości wynagrodzeń, choć niekiedy z zastrzeżeniami.
Im większa w Polsce firma tym różnica pomiędzy płacami mężczyzn i kobiet jest wyższa. Luka rośnie wraz ze szczeblami zatrudnienia i stanowiskami.
Na liście najlepiej zarabiających aktorów i aktorek w Hollywood nastąpiła zmiana lidera: Adama Sandlera, który prym wiódł w 2023 r. i zarobił 73 mln dolarów, zdeklasował Dwayne "The Rock" Johnson z 88 mln dolarów netto.
Kluczowy benefit – pakiety opieki medycznej – może czekać w 2025 r. nawet 30-proc. podwyżka cen.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Przeciętne wynagrodzenie brutto w Polsce wyniosło w czwartym kwartale 8477,21 zł brutto – podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS). To oznacza wzrost o 12,4 proc. rok do roku, już drugi raz z rzędu poniżej prognozy NBP.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
• Przełomowy wyrok dotyczący kosztów uzyskania przychodów • NSA o podatkowych skutkach tzw. leasingu zwrotnego • Sposób na problemy podatkowe według zespołu Brzoski • Mały ZUS Plus: koniec sporu o liczenie karencji? • Czy będzie podwyżka kar dla firm? Sejm przyjął poprawkę • Deregulacja: zachętą do stosowania mediacji w sporach z urzędami • Ważne terminy na ten tydzień
Wpłatę powitalną otrzymuje uczestnik PPK, który spełnił łącznie dwa warunki. Po pierwsze, jest uczestnikiem tego programu przez co najmniej 3 pełne miesiące kalendarzowe. Po drugie, na jego rachunek PPK trafiły - finansowane przez niego - wpłaty podstawowe za co najmniej 3 miesiące. Aby otrzymać dopłatę roczną, trzeba - w danym roku kalendarzowym - zgromadzić w PPK odpowiednią kwotę wpłat.
Pracodawca, który przetwarza dane z jawnych rejestrów, np. CEIDG, w celu uzasadnienia wypowiedzenia, nie łamie RODO.
W pierwszym pakiecie deregulacyjnym przyjętym przez rząd znalazł się zapis, który ma rozwiązać problem interpretacyjny dotyczący możliwości ponownego zgłaszania się do Małego ZUS Plus.
- Jeśli amerykańscy liderzy akademiccy i biznesowi będą milczeć w obliczu autorytaryzmu Trumpa, będą tego żałować – pisze Dani Rodrik, ekonomista z Harvardu. Trump niszczy filary bogactwa USA, a wskaźnik niepewności pobił rekordy z kryzysu finansowego.
Niedawno opublikowane wyniki światowego badania „People at work 2025”, przeprowadzonego przez ADP Research, pokazują różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami w ocenie swojego środowiska pracy, wynagrodzenia oraz kondycji psychicznej. Oto, jak przedstawiają się statystyki z przeprowadzonych analiz.
Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy pracownicy należący do pewnych kategorii podlegają ochronie i w związku z tym nie można wypowiedzieć im umowy. Kto może liczyć na taki przywilej?
Kraken, jedna z największych na świecie platform kryptowalutowych, nabyła za 1,5 mld dolarów firmę NinjaTrader, wiodącą amerykańską platformę handlu detalicznego kontraktami terminowymi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas