Gościem programu Jacka Nizinkiewicza #RZECZoPOLITYCE był Wiesław Weiss, pisarz, dziennikarz i redaktor naczelny "Teraz Rocka"
Aktualizacja: 23.09.2016 09:16 Publikacja: 23.09.2016 09:16
Coś niepokojącego dzieje się w Polsce z młodymi mężczyznami. Czy to efekt wpływu popkultury, presji ze strony lewicowych środowisk czy nieuchronny skutek zmian demograficznych?
Szczególnie w obecnym czasie, konkurencyjność w środowisku prawniczym oparta jest nie tylko o nabytą w przeszłości wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim o szeroko rozumiane umiejętności miękkie, które dla prawnika pracującego na rzecz biznesu są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Każdy prawnik potrzebuje nie tylko umiejętności szybkiego dostosowywania się do nowej rzeczywistości, ale przede wszystkim cech właściwych przywódcy, budowania siły i odporności psychicznej nie tylko samego siebie ale całego zespołu, co pozwoli efektywnie działać w nieustająco zmieniającym się środowisku wewnętrznym i zewnętrznym.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Już w pierwszy weekend grudnia w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Academic Polish Model United Nations, znany też jako POLMUN Warsaw - trzydniowa konferencja symulująca obrady Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Tak jak po II wojnie nastąpiła denazyfikacja Niemiec, tak dzisiaj musimy dokonać deputinizacji Rosji i likwidacji wpływów Putina na świecie – przekonują politolodzy.
Zarządzanie zespołem i efektywnością centrum nowoczesnych usług biznesowych
W wieku 83 lat zmarł w poniedziałek w Warszawie Daniel Passent – dziennikarz, publicysta, pisarz, dyplomata.
W niedzielę 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice polskich miast wyjdzie ok. 120 tys. wolontariuszy. W Warszawie mogą oni liczyć na darmowy posiłek.
Nasze pismo nie zmieniło się za bardzo przez 30 lat i myślę, że na tym polega jego sukces - mówił Wiesław Weiss, dziennikarz, pisarz, redaktor naczelny miesięcznika "Teraz Rock", w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.
- Twórczość muzyka jest zakorzeniona w rzeczywistości polskiej i adresowana do społeczności polskiej. Proces twórczy jest dla niego dalej niezrozumiały. Artysta wyrzuca z siebie taki strumień świadomości - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Wiesław Weiss, redaktor naczelny "Teraz Rocka".
Eurodeputowana PO Julia Pitera, poseł Porozumienia Zbigniew Gryglas oraz redaktor naczelny "Teraz Rocka" Wiesław Weiss będą gośćmi Jacka Nizinkiewicza w piątkowym programie #RZECZoPOLITYCE. Początek emisji - o godzinie 9.
- Dużo mówi się o zrywie w Powstaniu Warszawskim, ale też za mało, ile polski naród przez to wycierpiał - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Wiesław Weiss, dziennikarz i pisarz, redaktor naczelny pisma „Teraz Rock”.
• Nowy obowiązek każdego przedsiębiorcy • Praca zdalna: kiedy fiskus zainteresuje się ryczałtem dla pracownika • Ministerstwo o badaniu alkomatem zdalnych pracowników • Auto poleasingowe - czy darowizna będzie opodatkowana VAT? • Czy siłownia dla pracowników to koszt uzyskania przychodu? • Czy modelka może być elegancka na koszt swej firmy? • Ważne terminy na ten tydzień
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Kontrolerzy weryfikują, czy wnioskujący o wsparcie podali w deklaracjach prawdziwe informacje.
Tworzymy sieć ścieżek na terenach atrakcyjnych krajoznawczo – mówi Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.
• Nowy obowiązek każdego przedsiębiorcy • Praca zdalna: kiedy fiskus zainteresuje się ryczałtem dla pracownika • Ministerstwo o badaniu alkomatem zdalnych pracowników • Auto poleasingowe - czy darowizna będzie opodatkowana VAT? • Czy siłownia dla pracowników to koszt uzyskania przychodu? • Czy modelka może być elegancka na koszt swej firmy? • Ważne terminy na ten tydzień
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Kontrolerzy weryfikują, czy wnioskujący o wsparcie podali w deklaracjach prawdziwe informacje.
Tworzymy sieć ścieżek na terenach atrakcyjnych krajoznawczo – mówi Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.
Ponad 150 uczestników, dyplomaci i samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, świata sportu i biznesu, a wreszcie – dzieci. Dwie debaty, 15 prezentacji pod hasłem BIKEtalk i niezliczone rozmowy w kuluarach.
W wieku 86 lat zginął Piotr Wysocki, aktor znany m.in. z "Popiołów", "Kariery Nikodema Dyzmy" czy z "Czterech pancernych i psa". Przez kilkadziesiąt lat był związany z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy.
- W ciągu kilku tygodni zarysuje się przewaga Ukraińców, ale pod warunkiem, że przeprowadzą jakąś ofensywę okrążającą Rosjan w Donbasie - ocenił gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
Na przedmieściach Kiriejewska w obwodzie tulskim doszło do silnej eksplozji. Według rosyjskich służb ratunkowych przyczyną było rozbicie się drona.
Decyzja prezydenta Rosji o rozmieszczeniu broni nuklearnej na Białorusi jest dalszym krokiem w kierunku wciągania tego kraju w tryby rosyjskiej machiny wojennej - tak wiceminister spraw zagranicznych Łukasz Jasina komentuje zapowiedź Putina dotyczącą rozmieszczenia broni nuklearnej na Białorusi.
Obie strony współpracowały konstruktywnie w okresie pandemii, gdy w gospodarce powstała trudna sytuacja, a do władzy doszli socjaliści. Sytuacja zaczęła pogarszać się wraz z malejącą pandemią, a rozwinął się kryzys dotyczący kosztów utrzymania. W ostatnim kwartale bieżącego roku będą w Hiszpanii wybory powszechne i nie wygląda na to, by zmalała do tego czasu nowa antypatia do socjalistów — pisze Reuter.
Andriej Kudriaszow, rosyjski żużlowiec posiadający polskie obywatelstwo, zmaga się z nowotworem płaskonabłonkowym skóry. Lekarze podjęli decyzję o konieczności amputowania nogi.
Boliwia, licząca 12 mln ludności południowoamerykańska gospodarka, pogrąża się w kryzysie. Ostatnie obniżki ratingów kraju tylko mogą go pogłębić.
Zachód zaczyna budować nowy blok militarny podobny do "osi" Berlin-Rzym-Tokio z czasów II wojny światowej – powiedział prezydent Władimir Putin w rozmowie z dziennikarzem kanału telewizyjnego Rossija 24.
Kanadyjski producent samolotów dyspozycyjnych, który jeszcze niedawno miał duże problemy finansowe z samolotami regionalnymi, poprawił prognozę wyników finansowych do 2025 r., zapowiedział też większą produkcję biznesjetów mimo niekorzystnych warunków
Lekcje z Ukrainy są następujące: przyszłość Europy wymaga nowych rozwiązań, globalizacja musi zrobić krok w tył, a Unię Europejską trzeba zreformować – pisze polityk i były rzecznik praw przedsiębiorców w Ukrainie Marcin Święcicki.
Młoda Polska - tak nazywa się nowy projekt Jana Strzeżka, byłego rzecznika Porozumienia. W niedziele Strzeżek i jego koledzy i koleżanki spotkali się na konwencji w Warszawie. Nie zabrakło gości z Polski 2050 i PSL.
Dwaj najwięksi na świecie producenci samolotów są pod presją Indii, aby uruchomili zakłady montażu samolotów. Minister lotnictwa cywilnego stwierdził wręcz, że nadszedł czas, by maszynami montowanymi na miejscu zaspokoić rosnący popyt.
Polskiej opozycji potrzebny jest możliwie najsilniejszy ośrodek polityczny, który będzie się przeciwstawiał próbom dekonstrukcji naszej kultury i świadomości narodowej – pisze historyk i polityk Aleksander Hall.
Gdy prezydent ma tak wielkie uprawnienia, że może pomijać parlament, tylko brutalne manifestacje potrafią zatrzymać Macrona. Następny strajk generalny już we wtorek.
Wraz z nadejściem wiosny ukraińska armia szykuje się do natarcia. Ale gdzie?
Liczba rezerwacji przyjazdów turystycznych z Chin do Europy na lato jest na razie zaledwie na poziomie 32 procent wartości sprzed pandemii. Branży turystycznej brakuje klientów z Państwa Środka, bo chętnie korzystają oni z usług na najwyższym poziomie i robią drogie zakupy.
Zastanowiłbym się nad kolejnymi zachętami podatkowymi i składkowymi dla osób, które pomimo osiągnięcia ustawowego wieku kontynuują aktywność zawodową – mówi Łukasz Hardt, przewodniczący rady nadzorczej ZUS.
- Mecz z Czechami nie zmieniło mojej wizji gry, choć nie udało jej się wdrożyć w praktyce. Nie wolno nam o tym spotkaniu zapomnieć. Teraz musimy pokazać charakter oraz odwagę - mówi przed meczem Albania - Polska selekcjoner Fernando Santos.
Fabryka Nokian Tyres w obwodzie leningradzkim została kupiona przez rosyjski koncern paliwowy Tatnieft. Rosjanie zapłacili 285 mln euro czyli połowę wartości zakładów. Fabryka nie pracowała od rosyjskiej agresji na Ukrainę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas