Aktualizacja: 23.11.2016 07:52 Publikacja: 23.11.2016 07:52
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Lato jeszcze nie zagościło w pełni, a już organizatorzy prześcigają się w ogłaszaniu line-upów kolejnych wydarzeń. Które festiwale musisz wziąć pod uwagę, jeśli lubujesz się w elektronicznych setach? A jakie imprezy spodobają się tym wolącym pobujać się do rapowych bitów? Poniżej przybliżamy 4 wyjątkowe festiwale muzyczne!
W drugim odcinku reaktywowanego podcastu „Posłuchaj Plus Minus” porozmawiamy o tym, dlaczego nie możemy dojść do żadnego rozstrzygnięcia w debacie o aborcji, która stała się nieusuwalnym elementem naszego politycznego krajobrazu. I choć nasze dyskusje na ten temat nie mają końca, to coraz częściej merytoryczne argumenty znikają na rzecz emocjonalnych pokrzykiwań. Gościem Darii Chibner będzie Tomasz P. Terlikowski – RMF, publicysta, felietonista.
Ja nie rozumiem jak można być tak kompletnie pozbawionym uczuć, empatii, zaślepionym przez partyjny interes, by nie rozumieć co czuje mama, której dziecko popełniło samobójstwo. To jest przekroczenie normy bazowej, fundamentalnej empatii, tego co się nazywa człowieczeństwem - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem publicysta, filozof, działacz katolicki Tomasz Terlikowski.
Gdyby jego (Benedykta XVI) pontyfikat trwał do momentu śmieci, to przez ostatnie cztery lata nie byłby już w stanie zarządzać Kościołem - mówił Tomasz Terlikowski, publicysta, filozof, działacz katolicki, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.
Człowiek inteligentny w sytuacji, gdy czegoś nie wie, lub pewnych procesów nie rozumie – zazwyczaj milczy, bo nie chce wyjść na durnia. Powyższe nie dotyczy jednak Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, doktora habilitowanego nauk prawnych, profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W artykule „Kto rzuci kamieniem w Benedykta?" („Plus Minus" 19–20 lutego) broniłem papieża emeryta przed zarzutami, jakie stawia mu Tomasz Terlikowski. Poddałem analizie list Benedykta, napisany już po przejściu medialnej burzy związanej z oskarżeniami kancelarii prawnej Westpfahl Spilker Wastl. Mój polemista, w odpowiedzi opublikowanej tydzień później w formie felietonu, nie odniósł się ani do samego listu, ani do mojej analizy.
To nie wrogość, ale obojętność bywa obecnie największym problemem debaty. Może szczególnie tej o chrześcijańskim małżeństwie.
Wygodnie jest mieć poczucie, że ma się rację, że moja linia jest jedynie słuszna. Tyle że w licznych – zbyt licznych – sytuacjach oznacza to ignorowanie autentycznych konfliktów moralnych.
Kościół katolicki stanął przed jednym z większych dziejowych wyzwań. Nie tylko ubywa mu wiernych, pustoszeją też seminaria i domy zakonne – na całym świecie dokonują się zmiany cywilizacyjne, których zdaje się nie akceptować.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas