Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 02.08.2025 08:06 Publikacja: 01.09.2022 07:45
Foto: Fotorzepa / Andrzej Cynka
Sprawami pilnymi mają być w przyszłości także sprawy o wpis do księgi wieczystej lub o jej założenie, jeżeli są niezbędne do rozpoznania wniosku o wpisanie hipoteki umownej. Zaliczenie do pilnych spraw wcześniej zarejestrowanych w księdze wieczystej (w tym o jej założenie) jest związane z zachowaniem zgodności projektowanej regulacji z k.p.c., który przesądza, że o kolejności rozstrzyga chwila wpływu wniosku do właściwego sądu.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Adam Bodnar zmienił wymogi w konkursie na urząd delegowanego prokuratora europejskiego. Nowe kryteria eliminują...
Pierwszy tydzień pokazał mi, że dużo rzeczy da się zrobić szybko i skutecznie. O wiele lepiej jest realizować ni...
W Trybunale Konstytucyjnym doszło we wtorek do burzliwej sprzeczki między sędziami podczas wydawania wyroku. Pos...
Jeśli sprzedamy odziedziczone mieszkanie po pięciu latach od nabycia go przez spadkodawcę nie musimy przejmować...
Smartfony, tablety i komputery zostaną objęte opłatą reprograficzną - zakłada projekt przygotowany przez Ministe...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas