Reklama

Ważny wyrok NSA w sprawie przewlekłości postępowań administracyjnych

Naczelny Sąd Administracyjny, powołując się na standardy ochrony praw człowieka ugruntowane w orzecznictwie ETPC, wydał wyrok w sprawie dotyczącej przewlekłości postępowania, które ciągnie się od ponad 10 lat.

Aktualizacja: 27.01.2017 11:41 Publikacja: 27.01.2017 11:25

Ważny wyrok NSA w sprawie przewlekłości postępowań administracyjnych

Foto: 123RF

W 2006 r. H.K. wystąpił do Ministra Rolnictwa o stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej z 1979 r. Postępowanie w tej sprawie toczy się do tej pory, bo przez ostatnie dziesięć lat wszystkie kolejne decyzje wydawane przez Ministra były uchylane przez sądy administracyjne. Gdy w lipcu 2015 r. Minister po raz kolejny wydał decyzję odmowną, H.K. złożył wniosek o ponowne rozpoznanie sprawy. Po bezskutecznym upływie terminu na rozpoznanie wniosku H.K. złożył skargę na przewlekłość do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Kilka dni później została mu jednak doręczona decyzja Ministra utrzymująca w mocy decyzję o oddaleniu jego wniosku. Okazało się, że została ona wydana na jeden dzień przed złożeniem skargi. W marcu 2016 r. WSA oddalił skargę H.K. na przewlekłość Ministra uzasadniając, że w momencie jej złożenia organ wydał już decyzję, a zatem nie pozostawał w zwłoce. Od powyższego wyroku H.K. wniósł skargę kasacyjną do NSA.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Prawo karne
Nowe problemy znanego prawnika. Media: wstrząsające ustalenia śledczych
Prawo karne
Ułaskawienie to bezpiecznik czy relikt? Kontrowersje po decyzji prezydenta
Sądy i trybunały
Manowska: zawiadomiłam prokuraturę, nie można dopisywać niczego do uchwały
Ubezpieczenia i odszkodowania
mObywatel z długo oczekiwaną funkcją dla kierowców
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Samorząd i administracja
Podwyżki w budżetówce wyższe niż chce rząd? Jest „historyczny kompromis”
Reklama
Reklama