Nowe twarze w kancelarii DLA Piper

W ciągu ostatnich prawie sześciu miesięcy do polskiego biura kancelarii DLA Piper dołączyło 11 prawników, którzy zasilili najbardziej aktywne praktyki.

Publikacja: 12.02.2019 14:19

mat

Z początkiem stycznia 2019 do praktyki prawa korporacyjnego na stanowisko associate dołączyła radca prawny Katarzyna Paruk. Katarzyna specjalizuje się w prawie spółek handlowych oraz w prawie gospodarczym i handlowym. Katarzyna doradza klientom w zakresie bieżącej obsługi korporacyjnej, w szczególności w zakresie zakładania, nabywania, sprzedawania i likwidacji spółek oraz oddziałów przedsiębiorców zagranicznych, a także sporządzania dokumentacji korporacyjnej spółek na potrzeby realizowanych transakcji.

Z początkiem stycznia 2019 do praktyki prawa pracy na stanowisko senior associate dołączyła adwokat Weronika Papucewicz. Weronika specjalizuje się w indywidualnych i zbiorowych stosunkach pracy, ochronie danych osobowych oraz sprawach z zakresu antydyskryminacji. Wspiera pracodawców we wszystkich etapach zatrudniania i rozwiązywania umów z pracownikami. Doradza również podmiotom wchodzącym na polski rynek, w szczególności tym z branży usług biznesowych (SSC/BPO). Uczestniczy w procesach restrukturyzacji zatrudnienia, derekrutacji i zwolnień grupowych, w tym prowadzi negocjacje ze związkami zawodowymi. Zajmuje się aspektami pracowniczymi przy transakcjach fuzji i przejęć. Reprezentuje pracodawców w sporach sądowych dotyczących mobbingu i dyskryminacji. Dzięki swojej wiedzy z zakresu HR doradza klientom również w aspektach zawiązanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim. Weronika otrzymała wyróżnienie „Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra" rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Wolters Kluwer.

Z początkiem grudnia 2018 do praktyki ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii na stanowisko counsela dołączył rzecznik patentowy, radca prawny dr Krystian Maciaszek. Krystian specjalizuje się w doradztwie w zakresie ochrony własności intelektualnej. Głównym obszarem jego praktyki jest ochrona marki, tak w oparciu o zarejestrowane znaki towarowe, jak i zasady zwalczania nieuczciwej konkurencji, najczęściej na rynkach dóbr szybkozbywalnych i farmaceutycznym. Równie aktywnym polem jego działalności są sprawy dotyczące ochrony niezarejestrowanych i zarejestrowanych wzorów przemysłowych oraz praw autorskich. Krystian otrzymał wyróżnienia „Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra" rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Wolters Kluwer a także „Zasłużony dla Samorządu Rzeczników Patentowych".

Pod koniec listopada 2018 do praktyki własności intelektualnej i nowych technologii na stanowisko junior associate dołączyła aplikantka radcowska Aleksandra Wrońska, która specjalizuje się w zagadnieniach prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej. Jej zainteresowania koncentrują się wokół prawa reklamy i prawa filmowego, ochrony znaków towarowych i wzorów przemysłowych.

W listopadzie 2018 do praktyki prawa nieruchomościowego na stanowisko junior associate dołączyła aplikantka adwokacka Alicja Walerjan. Zakres specjalizacji Alicji obejmuje zagadnienia związane z prawem nieruchomości oraz wszelkimi kwestiami prawnymi powstającymi na poszczególnych etapach cyklu inwestycyjnego. Alicja zajmuje się również ogólną oceną stanu prawnego nieruchomości w zakresie badań due diligence.

W połowie listopada 2018 do zespołu kancelarii DLA Piper dołączyła adwokat Magdalena Mitas na stanowisko counsela oraz obejmując obowiązki szefa praktyki ds. sektora energetycznego. Magdalena specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa energetycznego oraz ochrony środowiska przy projektach związanych z konwencjonalnymi, odnawialnymi źródłami energii oraz elektromobilnością dla branży gazowniczej, elektroenergetyki, ciepłownictwa, paliwowej oraz motoryzacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów regulacyjnych i transakcyjnych, realizacji inwestycji, kontraktów handlowych oraz pomocy publicznej. Magdalena jest prawnikiem rekomendowanym przez międzynarodowe ranking m.in. Legal 500.

W październiku 2018 do praktyki prawa korporacyjnego na stanowisko junior associate dołączył aplikant radcowski Krzysztof Drzymała. Jego doświadczenie obejmuje przede wszystkim bieżące doradztwo w zakresie prawa korporacyjnego oraz prawa pracy podmiotom z różnych gałęzi gospodarki oraz prowadzenie badań typu due diligence.

W połowie września 2018 do praktyki prawa korporacyjnego na stanowisko senior associate dołączył adwokat Piotr Miller, który specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym na rzecz klientów polskich i zagranicznych dokonujących prywatnych akwizycji kapitałowych w podmioty działające w Polsce i za granicą. Doradza zarówno inwestorom strategicznym jak i funduszom private equity. Ponadto, Piotr doradza we wszelkich aspektach prawa cywilnego i handlowego ze szczególnym uwzględnieniem kwestii prawnej obsługi spółek oraz przy tworzeniu i negocjacjach umów handlowych. Piotr jest również członkiem praktyki obsługującej sektor zbrojeniowy w ramach, którego świadczy dla zagranicznych dostawców usługi prawne związane min. z zawarciem i realizacją zamówień uzbrojenia dla Wojska Polskiego oraz transakcji fuzji i przejęć w ramach tego sektora.

We wrześniu 2018 do praktyki rozwiązywania sporów na stanowisko junior associate dołączyła aplikantka adwokacka Olga Stokowiec. Olga bierze udział w doradztwie z zakresu prawa celnego i transportowego. Pracuje także na rzecz klientów z sektora infrastrukturalnego. Doradza klientom w sprawach administracyjnych i cywilnych, a także w toku postępowań karnych. Olga pracuje w pięciu językach: polskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim i włoskim.

We wrześniu 2018 do praktyki prawa korporacyjnego na stanowisko junior associate dołączyła aplikantka radcowska Katarzyna Koper, która zajmuje się bieżącą obsługą prawną spółek prawa handlowego i fundacji, w szczególności w zakresie doradztwa korporacyjnego. Wspiera również podmioty zagraniczne przy zakładaniu działalności gospodarczej w Polsce.

We wrześniu 2018 do praktyki rozwiązywania sporów na stanowisko associate dołączyła radca prawny Agnieszka Staszek. Agnieszka specjalizuje się w prawie konkurencji, w szczególności w sprawach dotyczących koncentracji, zakazanych porozumień, nadużywania pozycji dominującej oraz przewagi kontraktowej. Posiada także doświadczenia w sprawach dotyczących prawa konsumenckiego, czynów nieuczciwej konkurencji oraz dochodzenia roszczeń z tytułu naruszenia prawa konkurencji.

Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo karne
Czy Mieszko R. brał substancje psychoaktywne? Są wyniki badań
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Prawo drogowe
Ważny wyrok dla kierowców i rowerzystów. Chodzi o pierwszeństwo
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem