Aktualizacja: 18.02.2019 11:23 Publikacja: 18.02.2019 11:23
Ewa Kurowska-Tober, Jacek Giziński
Foto: materiały prasowe
Od stycznia 2019 r. w międzynarodowych strukturach DLA Piper działa wyspecjalizowany zespół wspierający klientów w zakresie proptech. W Polsce reprezentowany jest przez Jacka Gizińskiego, partnera współzarządzającego DLA Piper w Polsce, szefa praktyki nieruchomości oraz Ewę Kurowską-Tober, partner kierującą praktyką własności intelektualnej i nowych technologii.
„Praktyka proptech jest naturalnym poszerzaniem specjalizacji naszej kancelarii wynikającej z pracy dla klientów reprezentujących zarówno sektor nieruchomości, jak i firmy technologiczne. Nieruchomości zwłaszcza komercyjne są już standardowo zarządzane przy zastosowaniu nowych technologii; ich cyfrowe użytkowanie (np. identyfikacja wejścia przez bramki za pośrednictwem aplikacji na smartfonie) staje się powszechne dla najemców w budynkach o najwyższej klasie. Technologia pomaga również efektywnie zarządzać zużyciem energii w budynkach, co generuje oszczędności dla najemców i pozwala korzystnie wpływać na ochronę środowiska. Użytkownicy nieruchomości biurowych mają do dyspozycji rożne udogodnienia takie jak carsharing lub rowery, które zamawia się przez aplikacje mobilne. Wreszcie dla klientów instytucjonalnych powstają rozwiązania oparte na algorytmach i sztucznej inteligencji, dzięki którym można łatwiej zarządzać zbiorami danych np. obejmującymi tysiące umów najmu. To tylko kilka przykładów na obecność technologii w nieruchomościach", mówi Jacek Giziński.
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Prokuratura ma już wyniki badań toksykologicznych Mieszka R., podejrzanego o bestialskie zabójstwo na Uniwersyte...
Wniosek o zmianę miejsca głosowania można składać już na 44 dni przed dniem wyborów, nie później jednak niż trze...
Rowerzysta, dojeżdżając do przejazdu rowerowego, nie ma pierwszeństwa. Zyskuje je dopiero, gdy znajdzie się już...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas