Przedawnienie zobowiązania podatkowego wskutek właściwej strategii procesowej

Dzięki starannie zaplanowanej strategii postępowania podatkowego, zespołowi kancelarii KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki udało się zakończyć przez upływ terminu przedawnienia, sprawę dotyczącą określenia wysokości zobowiązania podatkowego w PIT.

Publikacja: 29.03.2022 13:29

Przedawnienie zobowiązania podatkowego wskutek właściwej strategii procesowej

Foto: materiały prasowe

Postępowanie podatkowe, które zostało wszczęte niecały rok przed upływem terminu przedawnienia, dzięki skutecznemu zaskarżeniu decyzji wymiarowej wydanej w połowie roku i wykluczeniu możliwości wszczęcia postępowania egzekucyjnego, z upływem roku stało się bezprzedmiotowe z powodu przedawnienia.

W wyniku podjętych działań, Klient kancelarii KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki może skutecznie ubiegać się o zwrot podatku zapłaconego na podstawie nieostatecznej decyzji.

Wszczynanie postępowania podatkowego niedługo przed upływem terminu przedawnienia jest częstą praktyką organów podatkowych. W takich sytuacjach kluczowe jest podjęcie szybkich, właściwych i skutecznych czynności.

Sprawę prowadzili eksperci specjalizujący się w postępowaniach podatkowych senior associate Kamila Cebelińska oraz partner Przemysław Wierzbicki.

KKLW jest rekomendowana w EMEA Legal 500 w zakresie doradztwa dla sektora energetyki i surowców naturalnych, sektora nieruchomości, prawa administracyjnego i publicznego, rozwiązywania sporów, a także restrukturyzacji i upadłości.

Nauczyciele
Godziny czarnkowe po nowemu. Oto, co się zmieni dla nauczycieli
Prawo karne
Sąd Najwyższy nie posłuchał TK ws. prawa łaski dla Kamińskiego i Wąsika
Sądy i trybunały
Prof. Andrzej Zoll: premier zachowuje się w sposób niedopuszczalny
Prawo karne
Komisja wystawi wilczy bilet do pełnienia funkcji państwowych
Sądy i trybunały
TK ma wesprzeć PiS w odblokowaniu Trybunału