UPS zwolni 12 tys. pracowników. Perspektywy na ten rok są mroczne

UPS zapowiedział, że zwolni 12 000 pracowników i opublikował prognozę przychodów na ten rok, która spowodowała gwałtowny spadek akcji spółki.

Publikacja: 30.01.2024 18:04

UPS zwolni 12 tys. pracowników

UPS zwolni 12 tys. pracowników

Foto: UPS

Firma zasugerowała również, że jej wystawi na sprzedaż Coyote - globalnego dostawce usług logistycznych. We wrześniu członkowie związku zawodowego Teamsters zagłosował za zatwierdzeniem wstępnej umowy o UPS, co przypieczętowało kontrowersyjne negocjacje płacowe, które groziły zakłóceniem dostaw przesyłek paczkowych dla milionów firm i gospodarstw domowych w całych Stanach Zjednoczonych – przypomina AP.

Dyrektor generalna Carol Tome powiedziała podczas konferencji, że zmniejszenie zatrudnienia w UPS pozwoli zaoszczędzić aż 1 miliard dolarów.

UPS zwalnia pracowników i podnosi dywidendę

UPS poinformował także, że zarząd zatwierdził podwyższenie o 1 cent kwartalnej dywidendy dla akcjonariuszy. „Zamierzamy dopasować naszą organizację do naszej strategii i dostosować nasze zasoby do tego, co jest niezwykle ważne” – powiedział Tome. Dyrektor generalny zapowiedział, że UPS w tym roku wezwie pracowników do powrotu do pracy biurowej przez pięć dni w tygodniu – informuje AP.

Czytaj więcej

Mniejsi kurierzy budują międzynarodowe sieci dostaw

United Parcel Service Inc. przewiduje przychody w 2024 r. w przedziale od około 92 miliardów dolarów do 94,5 miliardów dolarów, czyli mniej niż oczekiwania analityków z Wall Street prognozujących powyżej 95,5 miliardów dolarów.

Akcje UPS straciły we wtorek prawie 9 procent na giełdzie w Nowym Jorku.

Przychody UPS rozczarowały

Przychody w czwartym kwartale również spadły o 7,8%, do 24,92 miliarda dolarów. To niewiele poniżej prognoz analityków z Wall Street, które mówiły o 25,31 miliardach dolarów, jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez FactSet. Zyski za kwartał zakończony w grudniu spadły o ponad połowę do 1,61 miliarda dolarów, czyli 1,87 dolara na akcję, z 3,45 miliarda dolarów, czyli 3,96 dolara na akcję. Według FactSet, po skorygowaniu, kwartalny zysk na akcję wyniósł 2,47 dolara, czyli o grosz powyżej średniej szacunkowej.

Usługi
Chcą zagrozić dominacji paczkomatów InPost. Rewolucja na rynku paczek i kurierów
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Usługi
Poczta Polska chce się uratować. Będą redukcje
Usługi
Rewolucja na rynku taksówek i dostaw jedzenia. Unia Europejska przyjęła przepisy
Usługi
W salonach kosmetycznych ma być taniej. Tusk obiecał niższy VAT
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Usługi
Dostawcy i kierowcy na razie bez umów o pracę