- Projekt restrukturyzacji obszaru medycznego w Grupie Tauron został uruchomiony w 2009 r. w ramach realizacji strategii korporacyjnej – wyjaśnia spółka. - Decyzja o wyłączeniu usług medycznych z zakresu działalności holdingu była w głównej mierze podyktowana koniecznością dostosowania spółek Grupy do wymogów znowelizowanego prawa energetycznego oraz uporządkowania działalności niepodstawowej w poszczególnych obszarach.
Umowa gwarantuje domknięcie transakcji po 60 dniach od momentu podpisania porozumienia. Zakłada ona również trzyletni okres współpracy pomiędzy Elvitą a spółkami Grupy Tauron w zakresie świadczenia usług z obszaru medycyny pracy.
To kolejna spółka z branży medycznej w portfelu grupy PZU. W maju przejął już dwie spółki medyczne od PKN Orlen i Anwilu z grupy PKN Orlen za 46 mln zł. Dziś jest już właścicielem 100 proc. udziałów Orlen Medica oraz 96,45 proc. udziałów Prof-med. Umowy w sprawie tych przejęć zostały podpisane 8 kwietnia, zaś przeniesienie udziałów nastąpiło 8 maja w przypadku Orlen Medica i 12 maja w przypadku Prof-med, podało PZU w raporcie kwartalnym.
Przejmując spółkę Orlen Medica PZU został też pośrednim właścicielem udziałów spółki Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka" w Ciechocinku. Orlen Medica rozpoczęła działalność na rynku usług medycznych w Płocku jako spółka z o.o. w styczniu 1998 roku po przekształceniu przychodni przyzakładowej ówczesnej Petrochemii Płock. Spółka świadczy usługi medyczne dla pracowników firm oraz osób objętych powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym poprzez utworzone przez siebie Centrum Medyczne Orlen Medica.
Specjalistyczna Przychodnia Przemysłowa Prof-Med na rynku opieki medycznej we Włocławku działa jako spółka z o.o. od kwietnia 1995 roku na bazie przychodni przyzakładowej firmy Anwil. Od tego czasu z dużym powodzeniem świadczy usługi dla osób prywatnych oraz ponad 100 podmiotów gospodarczych we Włocławku.