Roland Garros. Iga Świątek spacerem w 1/8 finału

To była deklasacja. Polka bez żadnych problemów pokonała Chinkę Xinyu Wang 6:0, 6:0.

Publikacja: 03.06.2023 17:51

W pierwszych dwóch rundach Świątek wygrywała 6:4, 6:0, więc też się specjalnie nie namęczyła, ale to co zrobiła w sobotę, pokazało jej siłę. Tak jednostronne spotkania w III rundzie turnieju wielkoszlemowego zdarzają się niezwykle rzadko, w końcu na ogół nie docierają tam przypadkowi tenisiści.

Tym razem wyglądało to inaczej, a rywalka Świątek chyba nie udźwignęła stawki spotkania. Dla Chinki (80. WTA) mecz z Igą Świątek na tym etapie French Open to życiowe osiągnięcie i wyglądało, jakby stawka pojedynku i rywalka po drugiej stronie siatki kompletnie ją przytłoczyły. Polka bezwzględnie to wykorzystała.

Świątek nie musiała się specjalnie wysilać, a i tak po około 25 minutach pojedynku miała już wygranego pierwszego seta. Jej rywalka popełniła w tej partii aż 13 niewymuszonych błędów (przy sześciu Polki) i miała tylko dwa winnery.

Jeśli ktoś liczył na to, że w drugim secie Chinka się otrząśnie i stawi jakikolwiek opór, to srodze się rozczarował. W pierwszych czterech gemach Świątek straciła ledwie punkt, więc nic dziwnego, że publiczność krzyczała z radości, gdy Wang zdobyła punkt w piątym gemie. Nic to jednak nie zmieniło. Polka wygrała kolejne gemy i mogła zejść do szatni. Teraz przed Świątek konfrontacja z wygraną z pary Bianca Andreescu - Łesia Curenko.