Zwycięstwa Aryny Sabalenki i Marii Sakkari

W pierwszym dniu Finału WTA Tour w Fort Worth faworytki przegrywały. Tydzień temu w finale turnieju w Guadalajarze Jessica Pegula pokonała Marię Sakkari, ale teraz w Masters Greczynka (nr 5) wygrała z Amerykanką (nr 3) 7:6 (8-6), 7:6 (7-4).

Publikacja: 01.11.2022 08:52

Aryna Sabalenka

W meczu inaugurującym turniej przegrała tenisistka nr 2 w światowym rankingu - Ons Jabeur. Tunezyjkę pokonała Aryna Sabalenka z Białorusi (nr 7) 6:3, 6:7 (5-7), 7:5. Jabeur w tie- breaku drugiego seta prowadziła 5:3, miała też piłkę, której wygranie dałoby jej prowadzenie 5:2 w secie trzecim, ale szans tych nie wykorzystała.

Iga Świątek swój udział w Finale WTA Tour rozpoczyna w nocy z wtorku na środę. Liderka światowego rankingu o 23.00 polskiego czasu zagra w Fort Worth z Rosjanką Darią Kasatkiną. Świątek jest zdecydowaną faworytką, w czterech ostatnich meczach z Kasatkiną przegrała tylko 14 gemów i ani jednego seta.

Po nich zmierzą się Amerykanka Coco Gauff i Francuzka Caroline Garcia.

Pierwszy dzień turnieju był frekwencyjną klęską. W hali mogącej pomieścić 14.000 widzów, mecze oglądało nie więcej niż 1000 osób.

2 / 3
WTA Madryt. Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką po dwugodzinnej bitwie
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie