W ostatnich dniach media informowały, że Louie Anderson, u którego wykryto nowotwór, trafił na leczenie do szpitala. W piątek agencja AP podała, powołując się na wydawcę komika, Glenna Schwartza, że artysta zmarł w szpitalu w Las Vegas w wyniku komplikacji.

Louie Anderson był twórcą serialu animowanego "Life with Louie" (Świat według Ludwiczka) - był współproducentem kreskówki, jej narratorem, użyczył także głosu kilku bohaterom opowieści opartej na jego wspomnieniach z dzieciństwa. Za rolę w serialu telewizyjnym "Baskets" był trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu komediowym, wyróżnienie otrzymał w 2016 r.

Czytaj więcej

Nie żyje piosenkarz i aktor Meat Loaf

Polskim widzom znany był także z komedii "Książę w Nowym Jorku" (1988 r.), w której główną rolę zagrał Eddie Murphy. Anderson wystąpił również w drugiej części filmu, która miała premierę w marcu 2021 r.

W latach 1999-2002 Anderson prowadził "Family feud", amerykańską wersję teleturnieju "Familiada". Był gościem wielu programów typu talk-show. Napisał cztery książki.

Louie Anderson urodził się w Saint Paul w stanie Minnesota. 24 marca komik ukończyłby 69 lat.