Och-Teatr przy ul. Grójeckiej 65 przejmie część repertuaru Polonii – głównie tę adresowaną do widza zainteresowanego spektaklami odważniejszymi, poruszającymi trudne tematy społeczne – takie np. jak „Miss HIV”. Nie zabraknie też premier.
– Planujemy przedstawienia dla dzieci, warsztaty edukacyjne dla młodzieży oraz koncerty piosenki literackiej – wymienia jednym tchem Janda, która wczoraj podpisała z Instytucją Filmową MAX-FILM, właścicielem obiektu, umowę na 20-letnią dzierżawę okrąglaka. Jeszcze w poniedziałek nie była pewna, czy zajmie się Ochotą.
Dziś już wiemy, że Och-Teatr nie zrezygnuje też z funkcji kinowej. O to, jak m.in. pogodzić ją z teatrem, zadba Maria Seweryn, córka Jandy.
– Krok po kroku śledziłam powstawanie Polonii. Wykorzystam te doświadczenia w nowym miejscu – mówi. – Myślę, że Ochota, dzielnica, w której niewiele się dzieje, potrzebuje miejsca otwartego przez cały dzień. Dlatego poza bogatym programem artystycznym planujemy też stworzenie kawiarni.
[srodtytul]Urwane negocjacje[/srodtytul]
Opracowanie repertuaru zajęło członkom fundacji zaledwie miesiąc. Tyle trwały bowiem rozmowy z MAX-FILMEM. Ich efekt zaskoczył nie tylko potencjalnych gości nowego teatru.