Autorką tekstu jest Anna Burzyńska, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i kierownik literacki krakowskiego Teatru im. Słowackiego, która od lat z powodzeniem próbuje sił jako dramatopisarka. W dorobku ma m.in. sztuki „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę”, „Mężczyźni na skraju załamania nerwowego” czy wystawiany właśnie w Syrenie „Akompaniator”.

Bohaterowie „Życia do natychmiastowego użytku” to współczesne dzieci śmieci. Nikt się nimi nie interesuje – rodzice, nauczyciele zajęci własnymi sprawami nie mają czasu z nimi rozmawiać. Wychowały się więc na grach komputerowych, pełnych przemocy filmach i idiotycznych programach telewizyjnych. Jak mówi Burzyńska, „ta sztuka opowiada o duchowej pustce i zagubieniu współczesnych młodych ludzi, a z drugiej strony – o ich samotności i potrzebie bliskości”.

W spektaklu obok studentów szkoły Machulskich gościnnie pojawi się Łukasz Pawłowski, absolwent wrocławskiej PWST.

[i] „Życie do natychmiastowego użytku”, opieka artyst. Edyta Jungowska, Rafał Sabara, wyk. Natalia Bednarczyk, Dorota Jarząbek, Łukasz Pawłowski, Teatr Rampa, Warszawa, ul. Kołowa 20, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, piątek (5.02), godz. 19.[/i]