Taniec przecież jest językiem pozawerbalnym przekraczającym wszystkie ograniczenia, niestanowiącym bariery dla nikogo. Dancing Poznań udowadnia to np. podczas unikatowych zajęć terapeutycznych, gdzie uczy się tańca osoby niewidome.
Z Kulturą na Ty - poleć swoje wydarzenie kulturalne
– Czas, który upłynął, to nieustanna ewolucja dotycząca zarówno technik i stylów, jak i koncepcji organizacyjnej – podsumowuje Ewa Wycichowska, dyrektor artystyczna Polskiego Teatru Tańca organizującego wydarzenie. – Nie zmienia się tylko jedno: nieustający zachwyt nad sztuką tańca, tęsknota do zatrzymania ruchu w czasie i dotknięcia ulotności tak, by stała się skałą, na której powstaje dom.
Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego to dziś zajęcia z 52 technik i stylów tańca prowadzone przez 44 pedagogów z całego świata. Zajęciom towarzyszą pokazy sceniczne organizowane na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca, tematyczne Kino Non Stop (codziennie wyświetlany będzie inny tytuł), wystawa fotograficzna („Modal Vision", Paweł Łuniewski i Łukasz Łyskanowski), dyskusje, projekt Dance Box i Photo 4 Dance (tworzenie poklatkowych zdjęć ruchu z różnych kątów i składanie ich w film).
Podczas samego festiwalu warto zwrócić uwagę na wyprodukowany pod koniec ubiegłego roku spektakl „Minus 2" Polskiego Teatru Tańca (na zdjęciu) – niezwykły wizualnie (i nie tylko) miks wcześniejszych choreografii Ohada Naharina związanego m.in. z Batsheva Dance Company. A wśród gości m.in. na StaatsTheater Kassel i choreografię „Roadkill" Johannesa Wielanda, byłego solisty Béjart Ballet Lausanne i Staats Opera w Berlinie.