Wirus 2019-nCoV miał pojawić się na targu z owocami morza w Wuhan, na którym handlowało się jednak również żywymi nietoperzami i wężami, które są przysmakiem w wielu krajach Azji.

Władze Indonezji w związku z obawami, że koronawirus 2019-nCoV przeszedł na ludzi w wyniku konsumowania przez nich mięsa dzikich zwierząt, zakazały spożywania takiego mięsa, ale - jak pisze AFP - nietoperze i węże nadal można kupić na targu na Celebes.

Sprzedawcy na targu Tomohon twierdzą, że ich biznes kwitnie, a na targu regularnie pojawiają się turyści, którzy chcą spróbować egzotycznej strawy, mimo iż handel dzikimi zwierzętami na targu budzi sprzeciw obrońców praw zwierząt.

Targ w Wuhan, na którym miał pojawić się koronawirus, jest nieczynny od 1 stycznia.

Na targu Tomohon można dostać - jak pisze AFP - mięso węży, szczury na patyku i pieczone mięso psów.

Sprzedawca nietoperzy, Stenly Timbuleng, z którym rozmawiało AFP mówi, że sprzedaje nietoperze licząc sobie 60 tys. rupii (ok. 4,4 dolara) za kilogram. Nietoperze mają być - jak czytamy - specjalnością lokalnej kuchni. 45-latek twierdzi, że "sprzedaje od 40 do 60 kg nietoperzy dziennie".

- Wirus nie wpłynął na sprzedaż. Klienci nadal przychodzą - dodaje.

Lince Rengkuan, restauratorka, która w menu ma nietoperze duszone w mleku kokosowym i przyprawach twierdzi, że sekret tkwi w odpowiednim przyrządzeniu tego latającego ssaka. Jak dodaje niedogotowane nietoperze mogą być groźne.

AFP zwraca również uwagę, że również w stolicy Indonezji, Dżakarcie, sprzedawcy oferowali mięso węży i krew kobr - i nie mieli problemu ze znalezieniem chętnych na te produkty.

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

W Indonezji jak dotąd nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa 2019-nCoV.