Reklama
Rozwiń
Reklama

Pogrzeb Ahmada Wali Karzaja

Tysiące Afgańczyków i prezydent Afganistanu Hamid Karzaj uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych brata Karzaja, który został zabity wczoraj rano.

Publikacja: 13.07.2011 13:21

Pogrzeb Ahmada Wali Karzaja

Pogrzeb Ahmada Wali Karzaja

Foto: AFP

Zdaniem ekspertów, śmierć Ahmada Wali Karzaja może doprowadzić do destabilizacji sytuacji w państwie.

Wraz z prezydentem w uroczystościach uczestniczyły tysiące mieszkańców prowincji, którą Ahmad Wali Karzaj zarządzał.

Kondukt prowadził spod budynków rządowych w Kandaharze do rodzinnej wioski zamordowanego szefa rady regionu. Uroczystości zostały zakłócone przez wybuch bomby, umieszczonej w pobliżu trasy przejścia żałobników. Na skutek eksplozji ucierpieli dwaj członkowie władz regionu.

Uroczystości zakończyły się w wiosce Karz, gdzie ciało Ahmada Wali Karzaja zostało złożone do grobu.

Eksperci ostrzegają, że zamordowanie brata prezydenta może negatywnie wpłynąć na sytuację w kraju. W ich ocenie zabójstwo Ahmada Wali Karzaja może doprowadzić do destabilizacji w Kandaharze, w którym bardzo silną pozycję mają talibowie i ich sojusznicy. Podkreślają jednocześnie, że mimo oskarżeń o korupcję i handel narkotykami, ściśle współpracował z NATO w walce z talibami.

Reklama
Reklama

Ahmad Wali Karzaj został zamordowany przez swojego ochroniarza Sardara Mohammada, który okazał się tajnym współpracownikiem talibów. Do zabójstwa doszło w jego domu w centrum Kandaharu.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1453
Świat
Islam w Europie, brutalna diagnoza. Europejski laicyzm przegrywa?
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1451
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1450
Materiał Promocyjny
Historyczne śródmieście Gdańska przyciąga klientów z całego kraju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama