Aktualizacja: 12.01.2016 13:25 Publikacja: 12.01.2016 13:25
Najnowszy numer dzennika "KP w Ukrainie", screen ze strony kp.ua
Foto: kp.ua
Ukraiński odpowiednik jednego z najbardziej znanych dzienników w krajach byłego Związku Radzieckiego „Komsomolska Prawda" poinformował, że zmienia nazwę w związku wprowadzoną niedawno przez ukraińską Radę Najwyższą ustawą „o dekomunizacji". Od wtorku gazeta ukazuje się pod nazwą „KP w Ukrainie".
- „Komsomolska Prawda" jest wydawana w ponad 50 krajach, również w tych, w których doszło do dekomunizacji. Jedynie na Ukrainie prawo zmusza gazetę z 90-letnią historią do zmiany nazwy – oświadczyła redaktor naczelny dziennika Oksana Bogdanowa. Zaznacza jednak, że gazeta „pozostanie wierna swoim czytelnikom i tradycjom". Zachowa również wszystkie dotychczasowe działy, a nawet zapowiada otwarcie nowych. – Zgodnie z obowiązującą w kraju tendencją jest powód, by być gazetą jeszcze bardziej demokratyczną i jeszcze bardzie krytyczną – czytamy w oświadczeniu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie drony-kamikadze znów atakowały Ukrainę. Alarm ogłoszono m.in. dla Kijowa.
Ambasada Stanów Zjednoczonych w stolicy Ukrainy została tymczasowo zamknięta - poinformował Departament Stanu. Polscy dyplomaci pozostają na posterunku - oświadczył szef MSZ Radosław Sikorski.
3 grudnia w Bibliotece Narodowej w Warszawie zostanie wręczona Nagroda „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia. Oto lista nominowanych.
Kijów, który w ostatnich tygodniach był niemal codziennie celem ataku rosyjskich dronów-kamikadze, rankiem 13 listopada, po raz pierwszy od sierpnia, został celem rosyjskiego ataku rakietowego - podają Ukraińcy.
Rosja przeprowadziła w nocy kolejny w ostatnich tygodniach zmasowany atak dronów-kamikadze na Kijów. Szczątki zestrzelonych dronów spadły na sześć dzielnic miasta.
W nocy Ukraina najpierw była celem ataku dronów-kamikadze Shahed, a ok. 3:40 pojawiła się informacja o wystrzeleniu w stronę Ukrainy przez Rosjan pocisków manewrujących i balistycznych. Jednym z głównych celów ataku był Kijów.
Premier Indii Narendra Modi podczas swej pierwszej wizyty na Ukrainie spotkał się z prezydentem tego kraju Wołodymyrem Zełenskim. Rozmowy dotyczyły współpracy dwustronnej oraz zakończenia wojny Rosji z Ukrainą.
Drastyczne oszczędności budżetowe niemieckiego rządu nie ominą pomocy dla Ukrainy. Chodzi nie tylko o pieniądze, ale i uwarunkowania polityczne.
W nocy Kijów był celem zmasowanego ataku rosyjskich dronów - informuje Kijowska Miejska Administracja Wojskowa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas