Krytycy Trumpa stanowią większość zarówno w grupie przebadanych mężczyzn, jak i kobiet, we wszystkich grupach wiekowych. Nawet na południu USA, gdzie Trump odnosi największe sukcesy w prawyborach, blisko 70 proc. wyborców ocenia go krytycznie.
Respondenci pytani o cechy, jakie można przypisać poszczególnym kandydatom, w przypadku Trumpa stwierdzali, że nie sposób nazwać go współczującym, dającym się lubić ani obywatelskim.
Najpoważniejszego rywala Trumpa w republikańskich prawyborach, Teda Cruza, krytycznie oceniło 59 proc. respondentów. 55 proc. badanych ma z kolei negatywny stosunek do Hillary Clinton, faworytki do nominacji Partii Demokratycznej w nadchodzących wyborach głowy państwa.
Odsetek osób krytycznie oceniających Trumpa rośnie w ostatnich miesiącach - od połowy lutego zwiększył się o ponad 10 punktów procentowych.
Obecnie Trump może liczyć na poparcie większości tylko w grupie wyborców Partii Republikańskiej, którzy jednocześnie sympatyzują z tzw. Tea Party. Spośród nich 68 proc. ocenia miliardera pozytywnie.