Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 29.03.2017 18:02 Publikacja: 28.03.2017 20:18
Foto: AFP
Plan czystej energetyki (Clean Power Plan - CPP) wprowadzono ledwie dwa lata temu. Jego celem jest ograniczenie do 2030 roku o 32 proc. emisji gazów powodujących efekt cieplarniany w USA w stosunku do stanu z 2005 r. W tym celu koncerny energetyczne musiałyby przestrzegać coraz bardziej restrykcyjnych norm ekologicznych. To fundamentalne zobowiązanie, bo elektrownie są odpowiedzialne za 40 proc. emisji CO2 w Stanach.
Teraz te przepisy mają stopniowo zniknąć. Ale to tylko jeden z elementów pakietu dokumentów, jakie we wtorek Trump podpisał w siedzibie Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Prezydent zniósł moratorium na udostępnienie gruntów federalnych dla nowych kopalń węgla. Radykalnie zostanie także obniżony współczynnik kosztów emisji dwutlenku węgla (dziś 36 USD za tonę), które władze publiczne muszą uwzględniać, decydując się na nowe inwestycje. Budżet samej EPA ma być zresztą ograniczony o blisko 1/3. Niezależnie od tego każda instytucja państwa ma w ciągu sześciu miesięcy przeprowadzić przegląd przepisów, które utrudniają prowadzenie biznesu, w imię ochrony środowiska.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały m.in. obwód rostowski, a rosyjskie - obwody kijowski i zaporoski.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło, że papież Franciszek pojawi się publicznie, aby powitać tłum zgromadzony przed rzymską polikliniką Gemelli. Papież jest pacjentem szpitala od 14 lutego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzeczniczka Departamentu Stanu USA przekonuje, że Rosja i Ukraina są bliskie zawarcia porozumienia o pełnym zawieszeniu broni.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Nie żyje amerykański pięściarz, dwukrotny zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej i mistrz olimpijski z 1968 roku z Meksyku. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie boksu. Miał 76 lat.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały m.in. obwód rostowski, a rosyjskie - obwody kijowski i zaporoski.
Lewica zaskakuje koalicjantów własną ustawą o likwidacji Funduszu Kościelnego. Redefinicja relacji państwo–Kościół była postulatem niemal wszystkich partii politycznych tworzących obecnie koalicję rządzącą.
Doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Waltz dodał dziennikarza do tajnego czatu grupy Signal, na którym omawiano poufne operacje. Dziennikarz poznał szczegóły planowanego ataku na Hutich w Jemenie.
Początkowo niezwykle popularna amerykańska firma 23andMe, zajmująca się testowaniem DNA, ogłosiła upadłość. Prezeska i współzałożycielka niegdyś wycenianego na 6 miliardów dolarów jednorożca, Anne Wojcicki, złożyła rezygnację ze skutkiem natychmiastowym.
Mylili się ci, którzy uważali, że Donald Trump będzie prowadził politykę izolacjonistyczną. Jest przeciwnie. Prezydent USA chce demonstrować na arenie międzynarodowej potęgę Ameryki i potwierdzić jej pozycję światowego hegemona, także wobec Unii Europejskiej. I jego pierwsze posunięcia muszą nas niepokoić, a przede wszystkim mobilizować władze Polski do energicznego działania i czujności.
Ostatnim rywalem Polaków w eliminacjach mundialu będzie Holandia. To z nią piłkarze Michała Probierza powinni powalczyć o bezpośredni awans. Łatwo nie będzie.
Rainbow sprzedał na lato 262,6 tysiąca wycieczek, o 11,3 procent więcej niż rok temu. - Taki wzrost nas cieszy, bo liczyliśmy się ze spadkiem dynamiki. Sytuacja na rynku turystycznym normalnieje po latach zaburzonych pandemią - komentuje prezes Maciej Szczechura.
Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy ze Sztabem Generalnym WP pracuje nad nowym programem ochotniczego powszechnego szkolenia wojskowego, który będzie dostępny dla wszystkich Polaków. Jak może wyglądać?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas