Aktualizacja: 19.03.2018 19:30 Publikacja: 18.03.2018 17:36
Foto: AdobeStock
274 polskich dzieci mieszkających w Wielkiej Brytanii zostało umieszczonych w ubiegłym roku w pieczy zastępczej, głównie w brytyjskich rodzinach. Tylko 54 wróciło do rodziców, zostało przekazanych pod opiekę krewnych lub wyjechało z rodzicami z Wysp – wynika z danych MSZ przygotowanych dla „Rzeczpospolitej". Rok wcześniej było ich 252. Liczba dzieci odbieranych polskim rodzinom emigranckim wzrosła w ubiegłym roku także w Irlandii (z zaledwie pięciorga w 2016 r. do 14 w ubiegłym roku) i Niemczech, gdzie do rodzin zastępczych trafiło 64 polskich dzieci (39 dzieci rok wcześniej). Jak podkreśla MSZ, żadne dziecko w Irlandii nie wróciło do rodziców, w Niemczech – 19 (ale cześć z nich trafiła do krewnych lub wróciła do Polski).
Nie żyje Tomasz Jakubiak. Popularny kucharz, znany z programu MasterChef Nastolatki, zmagał się z chorobą nowotw...
Od piwa młodzież rozpoczyna inicjację alkoholową. Prawie dwie trzecie badanych pierwszy raz sięgnęło po wyskokow...
„Czy popiera Pani/Pan obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom s...
Początek maja dla wielu osób wiąże się z przedłużonym weekendem. Jeśli prognozy pogody się sprawdzą, tegoroczna...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polacy są zmęczeni napięciem związanym z wojną w Ukrainie. Coraz mniej osób deklaruje chęć wstąpienia do armii,...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas